Udany początek sezonu Romet Racing Team

Zawodnicy Romet Racing Team kontynuują świetnie rozpoczęty sezon wyścigów. Najświeższe sukcesy osiągnięte w ostatni weekend (8-9 maja) – dwa zwycięstwa w Bike Maratonie w Zdzieszowicach oraz sukces Bartka Janowskiego w Mistrzostwach Europy w Maratonie MTB w Singen – pokazują, że team wzmocniony o nowych, utytułowanych zawodników dopiero się „rozkręca”.

W drużynie do tej pory występowali dobrze znani na trasach w kraju i za granicą – Ola Misterska, Dariusz Poroś i Bartek Janowski. W 2015 roku zamiany zaszły zarówno w nazwie zespołu (do tej pory występował, jako Romet MTB Team) jak również w jego składzie. Romet Racing Team zasilili doświadczeni zawodnicy: Katarzyna Polakowska, Dominik Grządziel i Marcin Motyka. Rozszerzenie składu poszerza pole rywalizacji o starty w enduro oraz w wyścigach na szosie. „Wśród naszych głównych celów na ten sezon jest zdobycie jak największej ilości zwycięstw na trasach górskich maratonów i w zawodach enduro. Chcemy startować w najcięższych i najbardziej wymagających imprezach tak, aby testować sprzęt i sprawdzać swoje możliwości.” – mówi Bartek Jankowski z zespołu Romet Racing Team.

mtb_maraton_zdzieszowice

Zmiany w zespole już w pierwszych startach potwierdziły słuszność tej decyzji. Kasia Polakowska w swoich premierowych zawodach zdobyła medal, meldując się na mecie Tauron Lang Team Race w Sobótce (12.04.), jako druga, choć zwyciężczyni wyprzedziła ją o przysłowiowy błysk szprychy. Równie wysoką formę zaprezentował Marcin Motyka, który specjalizuje się w wyścigach po górskich stokach. Start w zawodach Specialized Enduro Series w Treuchtlingen w Niemczech, w których zajął 3 miejsce w kategorii Pro Masters oraz Enduro Trails w Bielsku-Białej i 4 miejsce w tym wyścigu pokazują, że nowy nabytek Romet Racing Team jeszcze nie raz pokaże ducha walki i chęć rywalizacji o zwycięstwo.

Ostatnie zawody Romet Racing Team to Bike Maraton w Zdzieszowicach i prestiżowe Mistrzostwa Europy w Maratonie MTB w niemieckim Singen. W Zdzieszowicach startowało 3 zawodników Romet Racing Team – wrócili z dwoma złotymi medalami. Katarzyna Polakowska startująca w kategorii K3 na dystansie mega zajęła 1 i drugie w Open kobiet. Z kolei Dominik Grządziel wygrał rywalizację na dystansie giga w kategorii M3 (7 Open).

Spory sukces odniósł Bartek Janowski w Mistrzostwach Europy. Zawodnik Romet Racing Team w stawce 131 najmocniejszych kolarzy europejskich zajął bardzo dobre 41 miejsce i był jednocześnie 2 sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski!

Wysokie lokaty zawodników Romet Racing Team nie byłyby możliwe bez solidnych treningów, perfekcyjnego przygotowania do zawodów oraz doskonałego sprzętu. W tym sezonie zawodnicy mają do dyspozycji nową teamową wyścigówkę – prototyp karbonowego Rometa Monsuna/Rock Shox SID, Shimano XTR, DT Swiss XM1501. Rower w biało czerwonych barwach idealnie spisał się podczas mistrzowskich zawodów w Singen.

Terminarz tegorocznych startów grupy Romet Racing Team jest bardzo napięty i zawodnicy niemal w każdy weekend startują w zawodach różnych kategorii. Kolarze wezmą udział w największych i najcięższych imprezach kolarskich w Polsce – Bike Maratonie, serii Cyklokarpaty, Road Maratonie oraz Mistrzostwach Enduro Trophy. Podobnie jak w zeszłym sezonie na przełomie lipca i sierpnia zmierzą się z wymagającym dystansem wyścigu etapowego Sudety MTB Challenge. Nie zabraknie ich również na Mistrzostwach Polski w Maratonie, a Bartek Janowski będzie walczył o kwalifikację do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata w Maratonie.

Dodaj komentarz