Przymusowa przerwa Szafraniec-Rutkiewicz

W najbliższym czasie nie zobaczymy na zawodach kolarskich jeden z zawodniczek Kross Racing Team Anny Szafraniec-Rutkiewicz z powodu problemów zdrowotnych.

Problemy Ani rozpoczęły się podczas wyścigu w Teplicach. Ania nie ukończyła zawodów i konieczne było udanie się na konsultację lekarską do szpitala. Po szeregu badań wykonanych zarówno w Czechach  jak i w Polsce lekarze jednoznacznie stwierdzili problem natury kardiologicznej.

Ani przypadek nie jest odosobniony i podobne problemy zdrowotne miały w przeszłości, na przykład, najlepsze biegaczki narciarskie, które obecnie są w światowej czołówce.

Na tę chwilę ciężko określić termin powrotu do treningów i ścigania. Ania znana jest z niebywałego hartu ducha i wytrwałości, co mamy nadzieję pozwoli jej szybko wrócić do peletonu.

Obecnie, Ania jest już po wszystkich niezbędnych i co ważne, udanych zabiegach, przebywa pod opieką najlepszych w Polsce specjalistów kardiologów, którzy na bieżąco monitorują jej stan i pomagają w jak najszybszym powrocie do zdrowia.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: Kross Racing Team

Dodaj komentarz