Elektryczne rowery – absolutny hit tego roku

Maj w hotelach i obiektach turystycznych w całej Polsce to dynamiczne otwarcie sezonu dla miłośników dwóch kółek i osób, które preferują aktywny wypoczynek. Absolutnym hitem tego roku są rowery elektryczne, które wyglądem nie różnią się od tych klasycznych, a odczuwalnie wspomagają jazdę terenową. Taki sprzęt można już wypożyczyć w INTERFERIE Medical SPA**** w Świnoujściu oraz INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.

Trendy rowerowe w górach i nad morzem

W odpowiedzi na zainteresowanie turystów rozwiązaniami praktykowanymi w innych krajach, na terenie Polski pojawiają się centra rekreacyjne, w których wypożyczyć można rower elektryczny. Takie sprzęty są odpowiedzią na zmieniające się trendy w turystyce rowerowej, w której entuzjaści aktywnego wypoczynku coraz częściej poszukują nowych, ciekawych, ale i użytecznych udogodnień. W tym obszarze zainteresowań rower elektryczny jest sprzętem, który dostarcza podczas wycieczki maksimum komfortu i jednocześnie pozwala na odciążenie organizmu na trudniejszych odcinkach górskich i nadbałtyckich szlaków.

Grunt to silnik!

Elektryczne jednoślady to godna uwagi alternatywa dla rowerów tradycyjnych, które zostały wzbogacone o specjalny napęd, umożliwiający jazdę bez zbędnego wysiłku. Proces inteligentnego wspomagania rowerzysty rozpoczyna się już od pierwszego pedałowania, uruchamiającego mechanizm napędowy. Dzięki niemu na wymagającej trasie jedziemy równomiernie, co pomaga uniknąć kontuzji i przeforsowania organizmu.

– Bez wątpienia ten typ rowerów powoduje, że cyklista może pokonywać odległości o wiele większe niż podczas jazdy zwykłym, tradycyjnym sprzętem – mówi Łukasz Kubacki, koordynujący działania marketingowe wypożyczalni rowerów w INTERFERIE Medical SPA**** w Świnoujściu i INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. – Jestem przekonany, że zalety rowerów elektrycznych szybko dostrzegą wszyscy ci, którzy mają ochotę na długie, nieobciążające wycieczki, ale również osoby ze słabszą kondycją, które chcą pozostać w dobrej formie na co dzień – dodaje.

ktm_interferie_rewery_elektryczne_1

Dla kogo elektryka?

Bezszelestne elektryczne rozwiązania doceniane są przez turystów na całym świecie jako dedykowane wszystkim cyklistom, którzy chcą zwiększać zasięg swoich wycieczek w zróżnicowanym terenie. Co ciekawe, w Polsce ich walory zauważają już ludzie młodzi jeżdżący rekreacyjnie, a także ambitni wyczynowcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu czynną turystykę rowerową mogą uprawiać ponadto osoby starsze, zniechęcone do tradycyjnych dwóch kółek w momentach pokonywania trudnych podjazdów. Nie ma również przeszkód ku temu, aby z elektrycznego roweru korzystać w tradycyjny sposób przy pomocy wyłącznie własnych mięśni.

– Nie ma wątpliwości co do tego, że dzięki elektrycznym jednośladom możemy stać się dodatkowo bardziej „ekologiczni”, co doskonale wpisuje się w jeden z popularnych obecnie stylów życia – zaznacza Łukasz Kubacki. – Dbamy jednocześnie o swoją kondycję i zdrowie. Nie forsujemy mięśni i cieszymy się w pełni prawdziwą rowerową przygodą.

ktm_interferie_rowery_elektryczne_2a

Zachodnie wybrzeża Bałtyku i Sudety – gdzie na rower?

Jednym z wiosenno-letnich, przedsezonowych celów turystów są miasta położone nad zachodnimi wybrzeżami Bałtyku. W okolicach Świnoujścia, jak i w samej miejscowości, zlokalizowane są liczne szlaki rowerowe, łączące najważniejsze punkty tego kurortu – śródmieście, port, dzielnicę nadmorską oraz niemieckie miejscowości Ahlbeck i Garz. Dla miłośników dwóch kółek, odpoczywających w tym miejscu, na wyciągnięcie ręki jest również doskonała infrastruktura rowerowa m.in. dookoła wyspy Karsibór, Zalewu Szczecińskiego czy 50-kilometrowa trasa śladami Lyonela Feiningera – amerykańskiego artysty niemieckiego pochodzenia. Na południowym zachodzie Polski z kolei, na zapalonych cyklistów czeka ponad 100 km wspaniałych izerskich szlaków, w tym unikatowe ścieżki Single Track, gdzie odcinek dla siebie znajdzie zupełnie początkujący, jak i doświadczony kolarz.

Wypożyczalnie rowerów elektrycznych KTM są czynne w obiektach INTERFERIE w Świnoujściu i Szklarskiej Porębie we wszystkich dniach tygodnia. Jeszcze w maju sieć hoteli planuje uruchomić podobne punkty w INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie-Zdroju i INTERFERIE Chalkozyn w Kołobrzegu.

Dodaj komentarz