Multivan Merida zaczyna sezon na Cyprze

Już dzisiaj Multivan Merida Biking Team rozpocznie swój sezon, stając na starcie Cyprus Sunshine Cup. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, Jose Antonio Hermida, Ondrej Cink oraz ich koledzy chcą potraktować etapówkę nie tylko jako solidny trening. – Cenne punkty rankingu UCI mogą się bardzo przydać w walce o dobrą pozycję na starcie wyścigów Pucharu Świata – podkreśla Fabian Aust, menedżer grupy Meridy.

Multivan Merida Biking Team w czwartek 25 lutego rozpocznie swój olimpijski sezon. Jedna z czołowych zawodowych grup MTB świata swoją drogę do Rio zapoczątkuje wyścigiem Cyprus Sunshine Cup, który potrwa do 28 lutego. Jego pierwszym etapem będzie 5,7-km indywidualna „czasówka” wokół Lefkary, kolejne dwa etapy będą liczyć ponad 47 i 45 km. Zmagania na Cyprze zakończy etap XC z 217 m przewyższenia na 5,6-km okrążeniu. Ekipa Meridy przybyła na Cypr w pełnym składzie i w wyścigu będą ją reprezentować: Gunn-Rita Dahle Flesjaa, Jose Antonio Hermida, Ondrej Cink, Thomas Litscher i Julian Schelb. Po zakończeniu etapówki będą oni trenować na Cyprze i wystartują tam 6 marca w wyścigu XC (Voroklini).

dg_portrait_team_bus

Problemy zdrowotne utrudniły w ostatnim tygodniu treningi Cinka, Litschera i Schelba, dlatego menedżer grupy Fabian Aust ostrożnie wypowiada się na temat oczekiwań względem tych zawodników. – Musimy zobaczyć, w jakim stopniu odzyskali oni siły po chorobie. Wyścigi na Cyprze są świetną okazją do intensywnych treningów, tym bardziej, że nasz pobyt na wyspie potrwa prawie 2 tygodnie – mówi Aust. Kategoria HC Cyprus Sunshine Cup skłania także do tego, by rywalizować w nim o punkty UCI. – Cenne punkty rankingu UCI mogą się bardzo przydać w walce o dobrą pozycję na starcie wyścigów Pucharu Świata – podkreśla menedżer ekipy Meridy.

dg_portrait_team

Multivan Merida Biking Team poprzedził wylot na Cypr zgrupowaniem w Hiszpanii. W połowie lutego odbyło się ono w Cambrils w prowincji Tarragona w Katalonii i było połączone z oficjalną przedsezonową sesją zdjęciową ekipy. Podczas zgrupowania odbyły się także precyzyjne ustawienia jej sprzętu. Indywidualnie dopasowane rowery Merida, a także widelce RockShox i osprzęt SRAM pierwszy egzamin w sezonie będą zdawać już dzisiaj na Cyprze.

Źródło zdjęć: Daniel Geiger/rowerymerida.pl

Dodaj komentarz