Młodzi zawodnicy CCC Sprandi Polkowice rozpoczynają sezon w Chorwacji

Młodzieżowcy z grupy CCC Sprandi Polkowice ruszają do Chorwacji, by tam rozpocząć sezon 2016. Ich pierwszym startem będzie jednodniowy wyścig 1.2, GP Izola (28.02, 1.2). Później wystartują w Umag Trophy (2.03, 1.2), Porec Trophy (5.03, 1.2) i etapowym Istrian Spring Trophy (10-13.03, 2.2).

– Nasi młodzi kolarze bardzo dobrze przepracowali okres przygotowawczy, pod okiem Tomasza Brożyny. Na początku roku uczestniczyli w zgrupowaniu w Zakopanym, gdzie łączyli treningi typowo rowerowe z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Później, z resztą z zespołu udali się do Calpe, gdzie wykonywali specjalistyczne treningi na rowerze – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

 Do Chorwacji wysyłamy 6-osobową ekipę – 5 zawodników z kategorii U23 oraz Mateusza Taciaka, który ma już w nogach dwa wyścigi  – Volta a la Comunitat Valenciana i Clasica de Almeria. Debiut na szosie w sezonie 2016 ma za sobą także Patryk Stosz, który rywalizował w Vuelta a Murcia. Poza tym kilka dni temu Alan Banaszek zaprezentował dobrą dyspozycję w torowym Pucharze Polski, gdzie wygrał w konkurencji omnium.

Chorwackie trasy

GP Izola ma pagórkowaty charakter, a końcówka rozgrywa się na rundzie z jednym krótkim wzniesieniem. Możliwy jest zarówno scenariusz, w którym niewielka grupka dojeżdża do mety, jak i sprint z peletonu. W podobny sposób mogą zakończyć się także rozgrywane kilka dni później Umag Trophy i Porec Trophy. Przed rokiem, w obu Bartłomiej Matysiak zajmował 5. miejsce.

Wyścigu dookoła miejscowości Umag rozegrany zostanie na 23-kilometrowej rundzie, z jednym podjazdem, która pokonywana będzie 7 razy (łącznie 161 kilometrów). Podczas rywalizacji wokół Porec kolarze również przejadą 7 okrążeń, o długości 20 kilometrów każde.

Istarsko proljece – Istrian Spring Trophy to 4-dniowa impreza. Rozpocznie się ona krótkim, 2-kilometrowym prologiem, a po nim rozegrane zostaną 3 pagórkowate odcinki. Dokładna trasa tegorocznej edycji nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana, ale w poprzednich latach dwa z trzech etapów kończyły się na krótkim podjeździe i najprawdopodobniej tak też będzie tym razem.

Skład na GP Izola, Trofej Umag – Umag Trophy, Istarsko proljece – Istrian Spring Trophy: Patryk Stosz, Kamil Małecki, Piotr Brożyna, Michał Paluta, Alan Banaszek, Mateusz Taciak.

Dodaj komentarz