Skład reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym

Znamy już nazwiska zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować Polskę podczas rywalizacji na Filipinach w dniach 16–20 marca. Czwórka szosowców i czwórka kolarzy górskich zmierzy się z egzotycznymi trasami w Tagaytay’a City.

Akademickie mistrzostwa świata to cykl imprez rozgrywany co dwa lata – na przemian z uniwersjadami. Co roku bierze w nim udział kilkanaście tysięcy studentów z różnych zakątków naszego globu. Polska regularnie startuje w większości dyscyplinach, zdobywając wielokrotnie medale. Tak też było podczas ostatnich Akademickich Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym 2014, których gospodarzem była Jelenia Góra. Polscy studenci zdobyli wówczas 10 krążków. Czy na podobny sukces możemy liczyć również w tym roku? Miejmy nadzieję że tak, choć termin imprezy nie sprzyja optymalnemu przygotowaniu formy, a rok olimpijski stwarza inne priorytety w kalendarzach startowych. Mimo to udało się powołać chyba optymalną grupę zawodniczek i zawodników, którzy będą godnie reprezentować nasz kraj i swoje uczelnie. Oto oni:

  • Aleksandra Podgórska – MTB
  • Marta Turoboś – MTB
  • Piotr Kurczab – MTB
  • Marcin Kawalec – MTB
  • Monika Brzeźna – szosa
  • Nikol Płosaj – szosa
  • Adrian Tekliński – szosa
  • Pszczolarski Wojciech – szosa

 Aleksandra Podgórska

Zawodniczka Klubu KKW Superior Wałbrzych. Brązowa medalistka MP XCO 2015, Mistrzyni Polski w Maratonie MTB. Dwukrotna złota medalistka podczas Akademickich Mistrzostw Polski w XCO. 5 miejsce na ME w XCO,  oraz 6 miejsce na MŚ oraz tytuł Mistrzyni Polski w 2012 roku.

 Aleksandra Podgórska (1)

Marta Turoboś

Zawodniczka klubu LKK LUKS Sławno. Mistrzyni Polski w MTB XCE 2015, Mistrzyni Polski w kategorii U23 w CX (kolarstwie przełajowym) oraz drużynowe Vice mistrzostwo Polski w XCO. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w kat. elita w CX.

Marta Turoboś 1

Piotr Kurczab

Zawodnik klubu SGR Specialized. Akademicki Mistrz Polski w XCO 2015. 4 miejsce na MP XCO 2015, 4 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata w XCO 2014, wicemistrz Polski XCO 2014. Działa w Strefie MTB Sudety, gdzie tworzy i rozwija trasy MTB w Srebrnej Górze.

Piotr Kurczab (4)

Marcin Kawalec

Aktualnie reprezentuje wrocławski IM-Motion Kross Team. Brązowy medalista MP XCO 2014; Mistrz Polski XCE 2015; akademicki V-ce Mistrz Polski 2015 XCO;  5 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata XCO 2014.

 Marcin Kawalec (1)

Monika Brzeźna

Zawodniczka MAT ATOM Sobótka. Na swoim koncie ma w sumie 18 medali MP. W 2015 roku wywalczyła tytuły Mistrzyni Polski seniorek w kryterium ulicznym, w jeździe parami oraz w jeździe drużynowej na czas, a także brązowy medal Górskich Szosowych MP. Brązowa medalistka Akademickich Mistrzostwa Świata 2014 w jeździe indywidualnej na czas oraz wicemistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego z 2014.

 Monika Brzeźna (2)

Nikol Płosaj

Zawodniczka klubu UKS Mróz Jedynka Kórnik. Złota medalistka w Omnium Olimpijskim na torze oraz brązowa medalistka w jeździe indywidualnej na czas podczas Mistrzostw Polski 2014. 13 miejsce Szosowych Mistrzostw Europy. Srebrny medal na Torowych Mistrzostwach Europy 2014 w jeździe drużynowej na czas.

 Nikol Płosaj (5)

Adrian Tekliński

Zawodnik klubu SKC Tufo Prostejov. Zdobywca 4 medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym. Wielokrotny MP. 4 zawodnik Mistrzostw Europy w Omnium-Tor. Aktualny brązowy medalista ME w Scratchu (tor). Zwycięzca etapu Bałtyk Karkonosze.

 Adrian Tekliński (3)

Pszczolarski Wojciech

Zawodnik klubu SKC TUFO Prostejov. Dwukrotny Mistrza Europy w torowym wyścigu punktowym (w 2012 r. w kategorii U23, w 2015 r. w kategorii Elita)

 Wojciech Pszczolarski 1

Więcej informacji o imprezie znajdą Państwo na oficjalnej stronie mistrzostw http://wucc2016.com oraz na profilu https://www.facebook.com/WUC.Cycling2016/ na którym polski team będzie dzielił się wrażeniami z rywalizacji na Filipinach.

Dodaj komentarz