Półmetek Cyprus Sunshine Cup Afxentia: Kross Racing Team wysoko!

Bartłomiej Wawak i Fabian Giger z Kross Racing Team przebywają aktualnie na Cyprze, gdzie biorą udział w znanym etapowym wyścigu Cyprus Sunshine Cup Afxentia (25-28.02).

W pierwszym etapie, który odbył się wczoraj na czasówce Fabian Giger wywalczył 4. miejsce, tracąc do podium niecałą sekundę. Bardzo dobry wynik uzyskał również Bartłomiej Wawak kończąc jazdę na czas na 9.

Dzisiejszy etap to 48- kilometrowy wyścig XCP (point to point), którego początek to godzinny asfaltowo – szutrowy podjazd. Obaj zawodnicy od samego startu trzymali się z przodu stawki, wspólnie pracując na jak najlepsze lokaty. Przed metą decydujący atak należał do Fabiana Gigera, który niestety przed samą metą został dogoniony przez Mathieu Van der Poela i zakończył rywalizację na 2. miejscu. 8 sekund później, na mecie pojawił się Bartek Wawak, zajmując bardzo dobre 4. miejsce.

Przed Kross Racing Team jeszcze dwa ciężkie etapy. Dotychczasowe wyniki potwierdzają wysoką dyspozycję zawodników, którzy mają możliwość sprawdzenia swoich sił w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami świata.

Dodaj komentarz