„Kross MTB Race” w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim

Kolejny raz organizatorzy Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim stwarzają możliwość dodatkowej rywalizacji w jeleniogórskim Parku Paulinum. W sobotę 28 maja 2016 wszyscy fani cross-country będą mogli zmierzyć się z tą niezwykle ciekawą i trudną trasą.

Wzorem minionych lat rywalizacja o prymat w kolarstwie akademickim odbędzie się w Jeleniej Górze. Trasa wyznaczona kilka lat temu przez samą Maję Włoszczowską, jest jedną z najtrudniejszych w naszym kraju. Można śmiało powiedzieć, że gościła wiele gwiazd MTB światowego formatu.

Na potrzeby studenckiej rywalizacji runda wyścigowa będzie ułatwiona i przebiegnie niemalże identycznie jak w 2015 roku. Wykorzystując rangę i zaplecze organizacyjne mistrzostw, po raz kolejny w ramach imprezy odbędzie sie wyścig dodatkowy czyli „Kross MTB Race”. Jest nam niezmiernie miło, że marka Kross zdecydowała się wspierać nasze mistrzostwa – mówi Grzegorz Miedziński, główny organizator imprezy. Z rok na rok staramy się rozwijać imprezę i podejmować nowe wyzwania, tym bardziej cieszy fakt podjęcia współpracy z firmą będącą liderem rynku – podsumowuje Miedziński.

Kross_MTB_Race_1

W wyścigu dodatkowym mogą wystartować wszyscy chętni, bez względu na przynależność klubową. Z racji wpisania zawodów do kalendarza DZKol mogą w nich rywalizować także licencjonowani kolarze. Nie mogą zaś brać udziału w „Kross MTB Race” studenci startujący tego samego dnia w Mistrzostwach. Przewidziany jest podział na kategorie wiekowe: junior, u-23, elita, masters.

Rejestracji można dokonać poprzez formularz. Regulamin wyścigu dostępny jest na tej stronie . Zawody odbędą się w sobotę 28 maja 2016 bezpośrednio po zakończeniu wyścigi indywidualnego na czas mężczyzn czyli ok. godz. 13.

Dodaj komentarz