LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

To był prawdziwa „kolarska bitwa” z udziałem tysiąca miłośników „dwóch kółek”! Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, ponownie zawitał do Radzymina, czyli miasta „Cudu nad Wisłą”. Frekwencja fenomenalna. W czwartym etapie tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon wystartowało 1000 amatorów na rowerach górskich. Kolarskie Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów oraz startem i metą wyścigów znalazło się, tak jak przed rokiem, przy Zespole Szkół im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej.

Na LOTTO Poland Bike Marathon kolejny raz przyjechał Sławomir Barul. Prekursor MTB w Polsce i uczestnik igrzysk olimpijskich (Atlanta 1996) udowodnił, że nadal jest w mistrzowskiej formie. Jeżdżący w barwach Niewiadów Boro Team, 52-letni Barul, nie dał szans rówieśnikom, zajmując w Radzyminie pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i doskonałe 15 w klasyfikacji open. Trasa wytyczona przez ekipę Poland Bike była niezwykle zróżnicowana. Przebiegała w „widłach” Bugu i Narwi na pofałdowanym, interwałowym obszarze Radzymin – Rynia – Białobrzegi – Radzymin, naszpikowana ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów.

8

Na dystansie MAX (48 km) zwyciężył Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team), przed Mariuszem Marszałkiem (Trybik Northwave Team) i Kamilem Kuszmidrem (TRW Cloudware Team). Wśród kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Adriannę Stępniewską z Opoczna i Barbarę Borowiecką (WSKG Like Bike Kenda Team).

Trasę MINI (26 km) najszybciej pokonał Michał Dobrzyński (Alltop Stag Team), finiszując przed Kamilem Rojkiem (TRW Cloudware Team) i Radosławem Kamińskim (T4B Bike Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Dorota Czajkowska z Mysiadła, która wyprzedziła Izabelę Żeszczyńską (Dirty40) i Katarzynę Gregorowicz (Wola Bike Orbea Team).

4

Na dystansie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Radzymina w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Olaf Kobus (Warszawski Klub Kolarski), przed Julianem Kotem (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Dominikiem Gajewskim (UKS Victoria Radzymin). W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Marianna Żylik (Warszawski Klub Kolarski), wyprzedzając Dominikę Wiśniewską (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Katarzynę Praszczałek (Dynamik-ART). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Radzyminie triumfował TRW Cloudware Team, przed Trybik Northwave Team i Wola Bike Orbea Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Michalczykowie, przed Żeszczyńskimi i Gregorowiczami. W punktacji Omnium Poland Bike wśród mężczyzn prowadzi Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), a w gronie kobiet liderką jest Dorota Czajkowska (Mysiadło).

2

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. A kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 22 maja w podwarszawskiej gminie Nadarzyn (start i meta w Parku Pałacowym w Młochowie), gdzie odbędzie się V etap LOTTO Poland Bike Marathon 2016.

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz