II etap Kross Road Tour 15 maja w Głownie

15 maja w Głownie odbędzie się II etap ogólnopolskiego cyklu wyścigów szosowych Kross Road Tour 2016. Baza zawodów zlokalizowana zostanie na terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka w Głownie, przy ulicy Zgierskiej 8/10. Uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach – ½ pro 61 km oraz pro 110 km.

Autorem trasy w Głownie jest Dariusz Baranowski – wybitny kolarz zawodowy, uczestnik wszystkich największych zawodowych wyścigów etapowych na świecie IO, MŚ, trzykrotny zwycięzca TdP, a obecnie ekspert i komentator wyścigów szosowych. Głowno to trasa o charakterystyce typowej dla słynnych wiosennych klasyków zawodowych rozgrywanych na zachodzie Europy. Można mieć zatem pewność, że będzie to ciekawa edycja.

Wyścig Kross Road Tour daje możliwość każdemu amatorowi, aby poczuł się jak zawodowy kolarz. Sprawia to profesjonalna oprawa zawodów, uczestnictwo specjalnych wozów technicznych zgłaszanych przez drużyny oraz bogate zaplecze organizacyjne.

Podczas zawodów do pomiaru czasu zastosowany będzie nowoczesny system chipów aktywnych Mylaps Prochip, który używany jest przez organizatorów zawodowych wyścigów kolarskich.

Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz generalna w kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymają nagrody. Wyścig w Głownie jest wpisany do oficjalnego kalendarza Pucharu Polski Mastersów.

Dla dzieci zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim maluchom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu, przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami oraz upominki.

W ramach II edycji Kross Road Tour rozegrany będzie także dodatkowy wyścig dla przedszkolaków Kids Kross Road, w którym mogą startować maluchy w wieku od 3 do 6 lat.

Podczas wyścigu KROSS ROAD TOUR w Głownie odbędzie się XIX Memoriał im. Jana Gorzkiewicza. Ta specjalna klasyfikacja zostanie przeprowadzona na długim dystansie PRO w kategorii OPEN.

plakat KRT A4 Głowno_podgląd

Dodaj komentarz