LOTTO Poland Bike Marathon w Urszulinie

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawitał na Lubelszczyznę. Siódmy etap tegorocznego cyklu z udziałem 350 amatorów na rowerach górskich został zorganizowany w Urszulinie w powiecie włodawskim. To serce Polesia i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Przepiękna lokalizacja w otoczeniu jezior i dziewiczej przyrody. Wymarzona na czerwcowy weekend pod hasłem „Polesie Aktywnie” – Rodzinny Weekend Rowerowy i Biegowy. Najpierw w Urszulinie odbył się LOTTO Poland Bike Marathon, a dzień później – jubileuszowe 25. Ogólnopolskie Biegi Ekologiczne.

Kolarze tradycyjnie mieli dwie trasy do wyboru. Na najdłuższym dystansie MAX (51 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (TRW MTB Racing), przed Michałem Kamińskim (Go Sport AK Sped Team) i Kamilem Karwatem (RowerLady.pl). Wśród kobiet wygrała Izabela Żeszczyńska (Dirty40), wyprzedzając Barbarę Kleczaj (Go Sport AK Sped Team) i Joannę Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

Trasę MINI (36 km) najszybciej pokonał Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa), finiszując przed Grzegorzem Marcinkiewiczem (Nasz Bike Team) i Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team). W rywalizacji kobiet ciągle niepokonana jest Magdalena Kuszmider (Legionowo), która triumfowała już siódmy raz z rzędu. Tym razem wyprzedziła Katarzynę Gregorowicz (Go Sport AK Sped Team) i Monikę Sypułę (Wodociągi Warszawskie).

Na dystansie FAN (10 km) ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Cywiński (Mayday Team Lublin), przed Mateuszem Szyszko (Warszawski Klub Kolarski) i Jakubem Tomaszewskim (Timbud Team). W gronie dziewcząt najlepsza była Malwina Krzyczkowska (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin), przed Zuzanną Posadzy (Pruszyński Cycling Team) i Zofią Żeszczyńską (Dirty40). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Urszulinie triumfował Absolute Bikes RedIngo Team, przed MGG Helpea Team i Wodociągami Warszawskimi. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Żeszczyńskimi i Sienkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 prowadzą nadal Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

Rozgrywane dzień później w Urszulinie 25. Biegi Ekologiczne zgromadziły na starcie około 500 osób. Najpierw odbyły się biegi przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Potem biegi na 5 i 10 km. Na koniec 2. KIA TECHNOTOP Półmaraton Poleski. Trasę liczącą 21 km najszybciej pokonali reprezentanci Ukrainy Andrzej Starżyński i Swietłana Stanko. W klasyfikacji 2. Duathlonu o Puchar Wójta Gminy Urszulin zwyciężyli Marcin Obel (Lesznowola) i Julita Tomaszewska (Timbud Team).

Grzegorz Wajs i ekipa Poland Bike pozostają na Lubelszczyźnie. Już w najbliższą niedzielę 11 czerwca LOTTO Poland Bike Marathon pierwszy raz w historii zawita do Lublina. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów znajdą się nad Zalewem Zemborzyckim.

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz