Bike Atelier MTB Maraton w Rybniku dla CST MTB TEAM

W miniony weekend w maratonie MTB Bike Atelier w Rybniku doskonale spisali się zawodnicy CST MTB TEAM.

Druga odsłona tegorocznego cyklu Bike Atelier MTB Maraton w Rybniku była bardzo udana  dla drużyny CST MTB TEAM. W najważniejszej kategorii OPEN zwyciężył lider zespołu Darek Batek, jednocześnie wygrywając w kategorii zawodników z licencją ELITA. Na drugim stopniu podium w OPEN stanął Michał Kucewicz i tym samym kolarze CST odnieśli podwójny sukces. Kolejny zawodnik Teamu – Karol Kucięba – uplasował się na dobrym szóstym miejscu w OPEN, jednak i on stanął na pudle, zajmując trzecie miejsce w ELICIE.

– Nareszcie – przyznał z wyraźną ulgą Darek Batek. – Brakowało mi tego zwycięstwa i myślę, że teraz będzie tylko lepiej. Na trasie starałem się kontrolować sytuację i udało mi się dojechać na pierwszym miejscu, choć chłopaki z tyłu mocno naciskali – dodał. – Teraz myślę już o kolejnych wyścigach, zwłaszcza o najbliższym maratonie z cyklu Vienna Life Lang Teamu w Krakowie 13 maja. Znam trasę, stawałem tam już dwukrotnie na podium i bardzo chciałbym to powtórzyć. Tym bardziej, że jestem ambasadorem całej tegorocznej edycji, a to zobowiązuje. W Warszawie się nie udało i liczę, że Kraków będzie dla mnie bardziej przyjazny – zakończył zawodnik.

W Krakowie jest się o co bić, bo wyścig będzie drugą eliminacją do mistrzostw świata w maratonie MTB, które odbędą się w niemieckim Singen. W pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym w Polanicy Zdrój Darek Batek zajął piąte miejsce, więc zadanie nie będzie łatwe. Na MŚ pojadą dwaj najlepsi kolarze po zsumowaniu wyników z obu maratonów.

W najbliższym czasie zawodników CST MTB TEAM – poza Krakowem – będzie można dopingować 14 maja w Sosnowcu podczas wyścigu Bike Atelier XC, gdzie wystartują Darek Batek i Michał Kucewicz oraz 13-14 maja na Akademickich Mistrzostwach Polski MTB w Parku Śląskim w Chorzowie, gdzie pojedzie Karol Kucięba.

Dodaj komentarz