Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim w Parku Śląskim już w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend w Chorzowie będziemy świadkami walki o medale Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. Impreza zgromadzi blisko 250 studentów.

W dniach 13-14 maja 2017 roku Park Śląski wypełnią kolarze rywalizujący w ramach mistrzostw zwanych potocznie AMPami. To impreza z kilkunastoletnią tradycją, w której co roku startuje wielu czołowych kolarzy górskich. Przez kilka ostatnich lat Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB były rozgrywane w Przesiece oraz Jeleniej Górze. W tym roku impreza po dziesięciu latach przerwy powraca na Śląsk, gdyż w 2007 roku rozegrana została w Cieszynie. Niestety aura jej nie sprzyja i wśród zawodników krąży opinie, że gdy wyjeżdża się na AMPy to trzeba założyć opony na błoto, bo z pewnością będzie mokro na trasie. Niestety prognozy wskazują na to, że podobnie będzie również w tym roku. Jednak gorsze warunki pogodowe tylko podkręcą „bojowe” nastroje uczestników i determinację w walce o medale. W niej liczyć się będzie kilka „mocnych” nazwisk m.in.: Marta Turoboś, Paula Gorycka, Sabina Zamroźniak, Maciej Jeziorski, Piotr Konwa, Krzysztof Łukasik, Michał Topór, czy wielokrotny medalista AMP Marcin Kawalec. Niewykluczone, że to właśnie w tym gronie należy upatrywać tegorocznych mistrzów. Rangę imprezy potwierdzają także liczni sponsorzy zapewniający wsparcie organizacyjne oraz nagrody dla zwyciezców. W końcu wielu z uczestników to byli, obecni lub przyszli członkowie kadry narodowej.

Lokalizacja imprezy gwarantuje doping setek kibiców, gdyż Park Śląski jest miejscem często odwiedzanym przez całe rodziny. Ścieżki rowerowe, rolkostrady, wesołe miasteczko, czy zoo to tylko niektóre z jego atrakcji. Organizatorzy przygotują także kilka atrakcji dla uczestników i kibiców. Wszyscy zgromadzeni przy Dużym Kręgu Tanecznym, czyli przy starcie/mecie zawodów, będą mogli obejrzeć samochody z oferty salonu Auto-Gazda, pojeździć rowerami BMC i Kreidler sprawdzając przy tym możliwości ich przewożenia na samochodzie z użyciem bagażników Taurus czy Whispbar a także sprawdzić nowości produktowe kilku firm z branży rowerowej. Ponadto w sobotę 13 maja około południa odbędą się mini-wyścigi dla dzieci   (4-8 lat), na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy całe rodziny. Bieżące informacje o imprezie publikowane są na www.amp-mtb.pl oraz na www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB.

Dodaj komentarz