Wysokie lokaty kolarzy z VSU MTB Team w zawodach Pucharu Polski

Zawodnicy z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team rywalizowali w trakcie ubiegłego weekendu na kilku frontach. Marek Konwa i Jakub Zamroźniak wystartowali w zawodach Pucharu Polski w Wałbrzychu, natomiast Michał Ficek w Pucharze Polski w kategorii Cyklosport w Polanicy-Zdroju oraz w Bike Atelier MTB Maratonie w Rybniku.

Marek Konwa – Wałbrzych, Puchar Polski MTB, UCI C2 – 2. miejsce w Elicie mężczyzn:

Wczoraj wystartowałem w Pucharze Polski MTB – Górale na Start w Wałbrzychu kat. UCI C2. Na starcie pojawiła się Polska czołówka oraz nasi zagraniczni sąsiedzi. Trasa bardzo ciekawa, trudne mokre podjazdy oraz kręte zjazdy przyciągały kibiców. Popularny Rock Garden zebrał swoje żniwa i niektórzy zawodnicy po bliskim spotkaniu z kamieniami musieli wycofać się z rywalizacji. Mieliśmy do pokonania 7 rund z każdą kolejną było trudniej, bo nogi bardzo piekły. Po dwóch rundach wysunąłem się na prowadzenie i z małą przewagę zmierzałem ku mecie. Na 3 rundy do końca dogonił mnie Bartłomiej Wawak, który zaatakował od razu na podjeździe. Czułem się dobrze i cały wyścig jechałem swoim równym tempem. Pracuję dużo ostatnio na treningach w terenie z trenerem Bogdanem Czarnotą, więc odczuwam pozytywne tego efekty, dlatego też jest mi łatwiej za zawodach. Ostatecznie na kresce straciłem 11 sekund do Bartłomieja Wawaka, a podium zamyka dobry czeski zawodnik Jan Nesvadba! Mogę śmiało powiedzieć, że ściganie było tak dobre jak na Pucharze Czech, świetna organizacja i atmosfera. Dziękuje bardzo za doping i pomoc mojego Team’u. Oby więcej takich zawodów w Polsce !

Za tydzień kolejny start, tym razem znowu na Pucharze Czech a później już dwa ciężkie Puchary Świata Nove Mesto i Albstadt, gdzie wybieramy się naszymi Volkswagenami jako cały TEAM :)!

Michał Ficek

Jakub Zamroźniak – Wałbrzych, Puchar Polski MTB, UCI C2, 4. miejsce w U23:

W ubiegły weekend miałem możliwość ścigania się na jednej z najlepszych tras w Polsce. Ciężka pod każdym względem trasa w Wałbrzychu, w tym roku przyciągnęła do siebie zawodników z całej Europy i Świata, gdyż wyścig uzyskał międzynarodowa rangę UCI C2. Od startu czołówka nadała bardzo mocne i równe tempo, a ja starałem się jechać równo i płynnie na technicznych fragmentach. Zawody ukończyłem na 8. pozycji w kategorii elita i 4. w U23.

Michał Ficek – 11. miejsce w Pucharze Polski w kategorii Cyklosport w Polanicy-Zdroju, 3. miejsce w Bike Atelier MTB Maraton w Rybniku:

Pierwszy typowo górski Bike Maraton w tym roku stał pod znakiem ogromnych ilości błota zalegającego na trasie. Na starcie zjawili się wszyscy najlepsi kolarze górscy w kraju, natomiast rywalizację zdominowali zawodnicy JBG-2. W ubiegłym roku edycję w Polanicy-Zdroju wygrałem, jednak niestety tym razem nie byłem w stanie nawiązać walki o czołowe lokaty. Kolejnego dnia wystartowałem w drugiej edycji cyklu Bike Atelier MTB Maraton w Rybniku. Zmagania na płaskiej i szybkiej trasie ukończyłem na trzecim miejscu. Rywale okazali się silniejsi, jednak z optymizmem patrzę na kolejne starty. Miejmy nadzieję, że pogoda w końcu okaże się trochę bardziej łaskawa i w końcu uda się pościgać w słońcu przy wysokich temperaturach.

Dodaj komentarz