Zbliżają się Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim

W ostatni weekend maja w Jeleniej Górze odbędzie się walka o medale mistrzostw Polski. Studenci z całego kraju rywalizować będą po raz czwarty w Parku Paulinum.

Zgłoszenia wstępne zakończone. Swój udział w imprezie zadeklarowały 52 uczelnie, delegując na zawody 101 kobiet i 168 mężczyzn. Tytułów mistrzowskich bronić będą Aleksandra Podgórska i Piotr Kurczab, którzy w tym roku zdobywali już medale Akademickich Mistrzostach Świata w XCO. W klasyfikacji drużynowej kobiet złota broni Uniwersytet Warszawski a wśród mężczyzn Politechnika Śląska w Gliwicach. Czy uda im się tego dokonać przekonamy się w dniach 28-29 maja. Ale nie będzie łatwo, bo do Jeleniej Góry zjedzie się cała czołówka polskiego XCO. Szykuje się więc kolejna duża impreza w olimpijskim formacie cross-country.

AMPJeleniaGóra (349 of 438)

Warto również wspomnieć, że podczas mistrzostw okazję do zmierzenia się z trasą będą również miały osoby nie będące studentami. W sobotę po zakończeniu wyścigu na czas mężczyzn odbędzie się wyścig dodatkowy dla wszystkich chętnych czyli „Kross MTB Race”. Rywalizacja przewidziana jest dla kategorii Junior, U-23, Elita i Masters. Rejestracji na wyścig można jeszcze dokonać na http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2201.

Poniżej przedstawiamy zapowiedź zeszłorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim.

Harmonogram mistrzostw:

Piątek 27 maja

16:00 – 19:30 – weryfikacja zawodników (Hotel Mercure)

20:00 – odprawa techniczna (Hotel Mercure)

Sobota 28 maja

10:00 – oficjalny trening na trasie zawodów

10:30 – start wyścigu indywidualnego na czas kobiet

12:00 – start wyścigu indywidualnego na czas mężczyzn

14:00 – start wyścigu dodatkowego „Kross MTB Race”

Niedziela 29 maja

10:00 – start wyścigu głównego kobiet

12:30 – start wyścigu głównego mężczyzn

16:00 – dekoracja zwycięzców i zamknięcie mistrzostw (Hotel Mercure)

Dodaj komentarz