Zawodnicy ekipy Meridy krajowymi mistrzami

Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Ondrej Cink z Multivan Merida Biking Teamu zostali w ostatni weekend mistrzami swoich krajów w MTB XC, odpowiednio w Norwegii i Czechach. Srebro w Hiszpanii wywalczył Jose Antonio Antonio Hermida, a brąz w Holandii Rudi van Houts. Na mistrzostwach Polski dobrze spisała się wspierana przez Meridę ekipa MTB Silesia Rybnik. Wicemistrzem Polski juniorów został jej zawodnik Marceli Bogusławski, po srebro w eliminatorze sięgnęła Elżbieta Figura, a grupa z Rybnika wywalczyła brąz drużynowo.

Ostatni weekend obfitował w sukcesy w krajowych mistrzostwach osiągane przez zawodników ekipy Meridy. Swoją zwycięską passę podtrzymała Gunn-Rita Dahle Flesjaa, która po 10. tytule mistrzyni świata i wygraniu 29. wyścigu Pucharu Świata w karierze triumfowała w mistrzostwach Norwegii XC. Zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu po raz pierwszy wystartowała na nowej wersji Meridy Ninety-Six. – W tygodniach poprzedzających wyścig spędziłam sporo czasu na nowym rowerze, żeby w pełni wykorzystać jego możliwości. Przyniosło to w Oslo dobre rezultaty. Świetnie było ścigać się dla odmiany u siebie, i to na tak szybkim sprzęcie – powiedziała Dahle Flesjaa. Obroniła ona tytuł mistrzyni Norwegii z przewagą blisko dwóch i pół minuty nad drugą zawodniczką.

Dekoracja elita kobiet

Po złoto w Czechach sięgnął kolega Dahle-Flesji z ekipy Meridy, Ondrej Cink. Podobnie jak Norweżka, on także ścigał się na nowej Meridzie Ninety-Six. – Tuż po starcie jechałem na 6. miejscu, ale szybko przesunąłem się na wyższe pozycje. Gdy Jaroslav Kulhavy przewrócił się na drugim okrążeniu na zjeździe, zacząłem budować przewagę, którą utrzymałem aż do mety – relacjonował Cink. Zwycięstwo w Kutnej Horze dało mu drugi w karierze tytuł mistrza Czech w elicie. Także inni zawodnicy Multivan Merida Biking Teamu ukończyli krajowe mistrzostwa na podium. Srebro w Hiszpanii wywalczył Jose Antonio Hermida, a brąz w Holandii Rudi van Houts.

W mistrzostwach Polski dobrze spisała się wspierana przez Meridę ekipa MTB Silesia Rybnik. Wicemistrzem Polski juniorów został jej zawodnik Marceli Bogusławski, po srebro w eliminatorze sięgnęła Elżbieta Figura, a grupa z Rybnika wywalczyła brąz drużynowo. Mistrzynią Polski w elicie została Maja Włoszczowska przed Aleksandrą Dawidowicz i Marleną Droździok, wśród mężczyzn najlepszy był Marek Konwa przed Bartłomiejem Wawakiem i Piotrem Brzózką.

GRDF

Wyniki krajowych mistrzostw MTB XC 2015

Oslo, Norwegia, elita kobiet

1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, 1 godz. 34’ 58”

2. Elisabeth Sveum, + 2’ 27”

3. Ingrid Sofie Bøe Jacobsen, + 4’ 48”

Kutna Hora, Czechy, elita mężczyzn

1. Ondrej Cink, 1 godz. 41’ 10”

2. Jaroslav Kulhavy, + 0’ 46”

3. Jan Skarnitzl, + 1’ 11”

Madryt, Hiszpania, elita mężczyzn

1. David Valero, 1 godz. 36’ 53”

2. Jose Antonio Hermida, + 1’ 01”

3. Carlos Coloma, + 1’ 48”

Zoetermeer, Holandia, elita mężczyzn

1. Michiel van der Heijden, 1 godz. 34’ 27”

2. Hans Becking, + 0’ 24”

3. Rudi van Houts, + 0’ 58”

Sławno, Polska, juniorzy

1. Filip Helta, 1 godz. 9’ 15”

2. Marceli Bogusławski, + 1’ 38”

3. Wiktor Hudyka, + 3’ 44”

Sławno, Polska, XCE, kobiety

1. Marta Turoboś

2. Elżbieta Figura

3. Monika Żur

Sławno, Polska, wyścig sztafetowy o drużynowe mistrzostwo Polski MTB

1. KCP ELZAT Bieniasz Bike (Jakub Zamroźniak, Wiktor Hudyka, Debora Jaworska, Michał Topór)

2. LKK LUKS Sławno (Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Dawid Miśkiewicz, Marta Turoboś)

3. MTB Silesia Rybnik (Mateusz Pihulak, Łukasz Pihulak, Elżbieta Figura, Marceli Bogusławski)

Dodaj komentarz