Łopuszna mocno pod górę

W niedzielę odbyła się historyczna rywalizacja w cyklu SK bank Mazovia MTB Marathon. Pierwszy raz zawodnicy Mazovii mieli okazję przejechać trasę z tak dużymi przewyższeniami. Startujący na dystansie Giga pokonali podwójną pętle, na której suma podjazdów wyniosła 2500 m! Niewątpliwie był to najtrudniejszy maraton organizowany przez Cezarego Zamanę. Odczuli to mniej doświadczeni zawodnicy, dla których Łopuszana była pierwszym startem w prawdziwych górach.

Mimo ogromnego wysiłku, Ci którzy wdrapali się na Turbacz (1280 m) mieli przed sobą niepowtarzalny widok i cudowny zjazd z dużej wysokości. Z pewnością była to rekompensata za trud włożony w niełatwy podjazd.

DSC_1204

Na morderczym dystansie Giga zwyciężył Andrzej Poczopko (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Drugie miejsce wywalczył Bartosz Owczarek (TRW Cloudware Team). Trzeci na metę dotarł Kacper Cacko (APS POLSKA COZMOBIKE).

Dystans Mega należał do Bartka Borowicza (APS POLSKA COZMOBIKE), który przyjechał z dwuminutową przewagą przed Robertem Bondarkiem (Diversey Team Zielona Góra). Warto wspomnieć w tym miejscu, że Robert dzień wcześniej startował w szosowym wyścigu Kross Road Tour. Niewątpliwie jest to ogromny sukces tego zawodnika, który pokazał, że można przejechać dwie imprezy dzień po dniu i mieć bardzo dobre wyniki. Trzeci na mecie zameldował się Piotr Huzior (Attiq Fake Runners) z Nowego Targu.

DSC_1119

Wśród Pań na dystansie Mega triumfowała zawodniczka grupy  BLU Cersanit Team Refleks Izabela Kłosowska. Druga przyjechała Agnieszka Uroda-Hampelska (Orbea Polsport Group). Trzecie miejsce przypadło Izabeli Macutkiewicz (ProWomen MTB Team).

Impreza na dalekim południu była również sprawdzianem dla organizatora. Przede wszystkim duże wyzwanie logistyczne, gdyż dzień wcześniej w Łopusznej ekipa Cezarego Zamany przygotowała etap szosowego cyklu Kross Road Tour. Dwie imprezy zaliczyć można do udanych. Duży udział w tym sukcesie miał współorganizator gmina Nowy Targ.

DSC_0909

Jak zawsze rozegrany został wyścig MiniMini+ Mazovia, zorganizowany w miasteczku rowerowym w trakcie zmagań dorosłych zawodników. Na specjalnie wytyczonej pętli, podzielone na kategorie, rywalizowały ze sobą najmłodsze dzieciaki. Tej zabawie towarzyszyła znana wszystkim z ekranów telewizyjnych Rybka MiniMini.

Przed nami jeszcze siedem etapów SK bank Mazovia MTB Marathon w całej Polsce. Kolejna impreza, odbędzie się w Brodnicy już 2 sierpnia.

Pełne wyniki na stronie www.mazoviamtb.pl/wyniki

Dodaj komentarz