LOTTO Poland Bike Marathon w Puszczy Białej

LOTTO Poland Bike Marathon czwarty raz z rzędu zawitał do Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej. W powiecie ostrowskim odbył się dziesiąty etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Żar lejący się z nieba w środku lata nie okazał się przeszkodą. W zawodach wzięło ponad pół tysiąca miłośników jazdy na rowerach górskich. Tradycyjnie w powiecie ostrowskim dominował „puszczański” klimat. Trasa prowadziła przez malownicze dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej.

Na dystansie MAX (60 km) po zaciętym finiszu zwyciężył, trzeci raz w tym sezonie, Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team), przed Adrianem Kucharkiem (Whistle Ziemia Brzeska) i Arkadiuszem Jusińskim (Renault Team). Wśród kobiet pierwszy raz w LOTTO Poland Bike Marathon wygrała Elżbieta Tyszkiewicz z Gdańska, która wyprzedziła Martę Szałaj (Polonia Warszawa MTB) i Magdalenę Fejfer (Trybik Northwave Team).

12

Pasjonujący finisz zdecydował także o losach rywalizacji na trasie MINI (30 km). Najszybszy, pierwszy raz w obecnym sezonie, okazał się Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team), wyprzedzając Pawła Piętę (Rafako MTB Team) i Mirosława Kowalskiego (Retro Rowery Duda Team). W gronie kobiet również swoje pierwsze zwycięstwo odniosła Izabela Żeszczyńska (Dirty40), która finiszowała przed Katarzyną Gregorowicz (Olsh Paramedyk) i Katarzyną Różycką (Rozycky Team). Te trzy zawodniczki tydzień wcześniej w Otwocku sięgnęły po Drużynowe Mistrzostwo Polski MTB Amatorów, jadąc w zespole Hell’s Angels. Czwarta z mistrzowskiej ekipy Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team) w Jasienicy była szósta.

4

Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Mikołaj Nowacki, przed Kamilem Lachem i Maciejem Petryszynem (wszyscy trzej z UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt wygrała Weronika Wojciechowska (TRW Cloudware Team), przed Aleksandrą Lach (UKK Huragan Wołomin) i Katarzyną Górniak (Inter Cars MTB Team). W Mini Crossie w pobliżu Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

7

W rywalizacji drużynowej zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Renault Team i Trybik Northwave Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Gregorowiczami i Żeszczyńskimi. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie utrzymali Daniel Pepla (Renault Team) i Katarzyna Różycka (Rozycky Team).

X etap LOTTO Poland Bike Marathon w Jasienicy został zorganizowany przy współpracy ze Starostwem Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, a starterem honorowym wyścigów był starosta ostrowski Zbigniew Kamiński.

10

Sierpień z Poland Bike zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Najpierw w niedzielę 9 sierpnia na mapie LOTTO Poland Bike Marathon zadebiutują podwarszawskie Marki. Kolejny weekend 15/16 sierpnia ekipa Poland Bike spędzi w przepięknym ośrodku „Wyspa Wisła” w Stężycy koło Dęblina, oddalonej o 100 km od Warszawy. Tam właśnie w sobotę 15 sierpnia zostaną rozegrane historyczne, pierwsze Mistrzostwa Polski Amatorów MTB w jeździe parami, a 16 sierpnia odbędzie się LOTTO Poland Bike Marathon. Tydzień później w niedzielę 23 sierpnia – prawdziwe kolarskie święto w samym centrum Warszawy, czyli VI Memoriał Stanisława Królaka. Jednocześnie będzie to finał II Kolarskich Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Przed rywalizacją zawodowców na tej samej widowiskowej rundzie ze startem i metą przy Placu Zamkowym będą ścigać się amatorzy, zarówno na rowerach górskich, jak i szosowych.

Galeria zdjęć

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz