Włoszczowska i Wawak najszybsi w Wałbrzychu! [FOTO]

Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak z Kross Racing Team triumfują 7 maja w wyścigu Górale na Start kategorii C2. Wyścig w Wałbrzychu jest jednocześnie jedną z eliminacji Pucharu Polski. Pierwsze miejsca to rewelacyjny prognostyk przed zbliżającym się pierwszym Pucharem Świata.

Maja Włoszczowska od pierwszej rundy prowadziła w wyścigu, utrzymując przewagę około 40 sekund nad Aleksandrą Podgórską aż do samej mety. Zawodniczka Kross Racing Team popełniła mały błąd na ostatniej rundzie, zaliczając upadek, który jednak nie przeszkodził jej w osiągnięciu mety na pierwszej pozycji. Trzecia na finiszu zameldowała się Marlena Drozdziok.

W wyścigu mężczyzn Bartłomiej Wawak stoczył walkę o zwycięstwo z Markiem Konwą. Wawak atakował kilkukrotnie bardziej doświadczonego rywala, ale udało mu się odjechać dopiero na przedostatniej rundzie. Do mety dotarł z 11 sekundową przewagą. Trzecie miejsce zajął Czech Jan Nesvabda.

Dzień wcześniej dwoje pozostałych zawodników Kross Racing Team – Jolanda Neff i Fabian Giger – rywalizowali w swojej ojczyźnie w Pucharze Szwajcarii. Aktualna Mistrzyni Europy po finiszu pokonała Sinę Frei i sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Natomiast Giger nie ukończył wyścigu, który rozgrywał się w bardzo trudnych, deszczowych warunkach.

Za dwa tygodnie kolarze Kross Racing Team wystąpią w pierwszym w tym sezonie Pucharze Świata w Novym Meście na Morave w Czechach. Czeka nas wtedy ogrom sportowych emocji.

Galeria Zdjęć

Wyniki wyścigów Górale na Start:

UCI C2 Mężczyźni Open:

1. Bartłomiej Wawak 1h 31:37
2. Marek Konwa 1h 31:48
3. Jan Nesvabda 1h 32:52

UCI C2 Kobiety Open:

1. Maja Włoszczowska 1h 17:35
2. Aleksandra Podgórska 1h 18:07
3. Marlena Drozdziok 1h 19:13

Dodaj komentarz