DARE2b MTB Maraton zawita 21 maja w Skrzyszowie

Wiosna jakoś nie może się zabrać do roboty w przeciwieństwie do organizatorów imprez MTB. Nowo powstały w  ubiegłym roku  cykl 'DARE2b MTB Maraton” również zaczyna kolejny sezon.

Tak jak do tej pory, cykl inauguruje edycja w Skrzyszowie pod Tarnowem. Ta mała miejscowość już trzeci raz gościć będzie kolarzy górskich bowiem w roku  2015 odbyła się tam pierwsza, wtedy bez innych edycji impreza pod tą właśnie nazwą.

Trasy wszystkich trzech dystansów prowadzą przez leśne drogi i ścieżki Pogórza Rożnowskiego dwa najdłuższe docierają do Pasma Brzanki i poprzez  Ostrą Górę do Ryglic małej miejscowości u jej podnóża, dość powiedzieć że średni z dystansów to „zaledwie” 58 km i 1900 metrów przewyższenia wg Google a najdłuższy Ful to aż 90 i około 2000 metrów w górę.

Trzeci z dystansów dedykowany tym  którzy nie preferują aż takich odległości na zawodach to  ok 30 km i 500 metrów przewyższenia.

Na każdym z dystansów znajdziecie wszystko co bikerzy lubią najbardziej  „Szybkie Szerokie Szutrówki” , leśne ścieżki i kilka technicznych sekcji dla urozmaicenia zabawy. Tradycyjnie ekipa 2PM Group wprowadziła kilka modyfikacji tak by podnieść poziom i uatrakcyjnić wyścig tym którzy startują tam od lat.

Równolegle z zawodami dla dorosłych na terenie miasteczka startowego odbędą się Prawdziwe Zawody Rowerowe Dla Dzieci prowadzone przez Szkółkę Kolarską Movimento.

Impreza odbędzie się dzięki zaangażowaniu władz gminy Skrzyszów, Staroście Powiatu Tarnowskiego Romanowi Łucarzowi. Głównym Partnerem Edycji Skrzyszów jest marka Vemont polski producent odzieży i obuwia do różnorakich form aktywności outdoorowej, w tym serii obuwia rowerowego.

Dodaj komentarz