Medalowa majówka kolarzy z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Tegoroczna majówka dla zawodników z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team upłynęła pod znakiem zaciętej rywalizacji. Michalina Ziółkowska i Michał Ficek wystartowali w Rocky Mountain Bike Marathon we Włoszech, Marek Konwa zajął 1. miejsce w kolejnej edycji Kaczmarek Electric MTB w Żerkowie, a Jakub Zamroźniak wygrał Puchar Polski MTB w Lublinie w kategorii Elita oraz w U23.

Michalina Ziółkowska – Rocky Mountain Bike Marathon – 2. miejsce w Elicie kobiet:

Start na słynnym festiwalu rowerowym nad Gardą we Włoszech jest zawsze przeżyciem. Maraton jest wielkim wyzwaniem, ponieważ jest to dystans 90 km, gdzie długie, sztywne podjazdy o łącznej sumie przewyższeń sięgającej prawie 4 tys. m przeplatają się z niezwykle trudnymi, technicznymi zjazdami. Wyścig zaczął się dla mnie bardzo dobrze, na pierwszych dwóch podjazdach uzyskiwałam przewagę, niestety wszystko roztrwoniłam na zjazdach, gdzie śliskie kamienie pomieszane z błotem i liśćmi miotały moim rowerem w każdą stronę, brakowało mi płynności, szybkości. Dogoniła mnie Hielke Elferink, ale na kolejnym podjeździe szybko odjechałam. Na szczycie w najwyższym punkcie trasy skończyła się moja dobra jazda, brak treningu w trudnym terenie w tym roku mocno dał mi o sobie znać. W końcówce wiedziałam, że już nie będę w stanie odrobić strat, ale mimo kryzysu utrzymałam drugie miejsce po sześciogodzinnej walce. Cieszę się, że w końcu poczułam prawdziwą moc górskich szlaków. Czas teraz nadrobić zaległości na zjazdach, dlatego najbliższy tydzień spędzę w okolicy San Remo, gdzie górskich ścieżek mam pod dostatkiem.

Michał Ficek – Rocky Mountain Bike Marathon – 1. miejsce wśród zawodników bez licencji:

Rocky Mountain Bike Marathon podczas festiwalu rowerowego w Riva del Garda był jednym z moich głównych celów na pierwszą część sezonu. Ponad 90 km i 3800 metrów przewyższeń na najdłuższym dystansie oznaczało, że będzie to jeden z najcięższych wyścigów, w jakich kiedykolwiek brałem udział. Pozytywne nastawienie, niezawodny sprzęt i konsekwencja w treningu oraz w diecie pozwalały z optymizmem stanąć w sektorze startowym. Już na pierwszym podjeździe wysunąłem się na prowadzenie, którego nie oddałem do samej mety, stale powiększając przewagę nad rywalami. Trasa była bardzo wymagająca, nie tylko pod względem technicznym i kondycyjnym, ale także ze względu na panujące warunki – nie brakowało błota, a temperatury wahały się od ujemnych w kotlinach górskich do upalnych na nasłonecznionych zboczach. Zwycięstwo po pięciu godzinach walki smakuje równie dobrze jak włoska pizza i lody, które były nagrodą na mecie.

Jakub Zamroźniak – Puchar Polski XCO w Lublinie – 1. miejsce:

Druga edycja Pucharu Polski była zlokalizowana w Lublinie, w tym samym miejscu, co poprzednim razem, czyli na stoku narciarskim. Nie wliczając 3 dropów, profil trasy raczej przypominał wyścig przełajowy niż typowe XC, przez co trasa była bardziej widowiskowa i przyciągnęła wielu kibiców. Od startu utworzyła się pięcioosobowa grupa: Maciej Jeziorski, Filip Helta, Marceli Bogusławski, Michał Topór i ja. W takim składzie przejechaliśmy dwa pierwsze okrążenia, po czym zostaliśmy tylko w trójkę z Maciejem i Filipem. Na pół rundy do mety zaatakowałem i odjechałem rywalom, wygrywając drugi raz z rzędu Puchar Polski.

Marek Konwa – II edycja Kaczmarek Electric w Żerkowie – 1. miejsce:

Druga edycja Kaczmarek Electric MTB odbyła się w Żerkowie. Pogoda od rana nie była zbyt łaskawa, lecz później zrobiło się wiosennie. Trasa z kilkoma fajnymi sekcjami singli, ciekawa, choć nie brakowało odcinków płaskich. Dystans 77 km zleciał bardzo szybko w towarzystwie Andrzeja Kaisera, z którym razem zaatakowaliśmy po około 20 km. Przez cały czas czułem się naprawdę dobrze, więc w końcówce, na odcinku byłej trasy XC, odskoczyłem i samotnie wjechałem na metę. Organizacja wyścigu i nagrody są na bardzo wysokim poziomie, co mogą też pewnie potwierdzić inni zawodnicy. Cieszę się bardzo, że cykl Kaczmarek Electric MTB, gdzie jestem główną twarzą imprezy, tak prężnie się rozwija.

Dodaj komentarz