Wielki finał Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie

To będzie niezapomniany finał – mówi Czesław Lang przed ostatnią w tym roku edycją Skandia Maraton Lang Team. 3 października w Kwidzynie zmaganiom kolarzy amatorów będzie towarzyszyła rywalizacja zawodników walczących w Pucharze Polski.

W rozegranych do tej pory tegorocznych edycjach Skandia Maraton Lang Team startowała rekordowa liczba kolarzy. To najlepszy dowód na to, że jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularna, a zapotrzebowanie na kolarską rywalizację wśród amatorów stale rośnie. Nic dziwnego, że finałowa edycja zawodów zapowiada się niezwykle ciekawie. Kwidzyn już tradycyjnie jest miejscem, w którym podsumowujemy cały cykl Skandia Maraton Lang Team. Będzie świetna zabawa, bo trasy w Kwidzynie są bardzo wymagające, a jednocześnie szybkie. Jeździmy w przepięknym terenie, zróżnicowanym, bo jest i trochę piachu, są leśne dukty. A co ważne, o tej porze roku możemy liczyć jeszcze na dobrą pogodę – zapowiada Czesław Lang.

Trasy w Kwidzynie są nie tylko wymagające i szybkie, ale również bardzo malownicze i zróżnicowane. Przygotowaliśmy zupełnie nową trasę, która wiedzie głównie terenami leśnymi. Będą strome zjazdy i podjazdy, ostre wiraże i piaszczyste dukty, wąskie leśne ścieżki ale też wiele długich i szybkich odcinków. Jednym słowem trasa oferuje to, czego oczekują zawodnicy MTB – mówi burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak.  Dystans Grand Fondo liczy aż 94 kilometry, Medio 69, a Mini 44 kilometry. Nie może zabraknąć oczywiście Parady Rodzinnej, która cieszy się coraz większą popularnością. Podczas ostatniej edycji w Dąbrowie w Paradzie wzięło udział ponad 200 osób! W Kwidzynie dorośli i dzieci będą mogli przejechać rundę o długości 10 kilometrów.

foto 2 Kwidzyn

W Kwidzynie poznamy nie tylko zwycięzców klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team, ale również w Pucharze Polski. W tym roku pucharowe zmagania objęły dziesięć wyścigów, w tym dwa z cyklu Skandia Maraton Lang Team – w Gdańsku i właśnie w Kwidzynie. Te zawody na pewno będą mocno obsadzone, zjedzie się cała czołówka, bo wyścig ma duży prestiż. Ja przygotowuję się do startu bardzo solidnie, zwłaszcza, że dla mnie będą to ostatnie zawody MTB w tym sezonie – mówi Andrzej Kaiser, zwycięzca ostatniej edycji Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej. Wszyscy uczestnicy otrzymują pakiety startowe i walczą o atrakcyjne nagrody – kolarskie stroje Quest z kolekcji Skandia Maraton Lang Team, zestawy produktów energetycznych Vitarade, osprzęt rowerowy Shimano, zegarki Festina, akcesoria kolarskie Harfa Harryson.

Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie to także okazja do wzięcia udziału w społecznej akcji Pozytywne Obroty. Dzięki waszemu zaangażowaniu dzieci otrzymują profesjonalne pakiety odblasków, a także szkolenia z bezpiecznej jazdy na rowerze i bezpieczeństwa na drodze. Wystarczy przyjść do miasteczka wyścigu, wsiąść na stacjonarny rower i przejechać dowolny dystans – każdy przejechany przez was kilometr to pakiet odblasków dla dzieci.

Do środy poprzedzającej wyścig można się zapisać do startu w internecie, a dzień przed wyścigiem i w dniu wyścigu w Biurze Zawodów na Placu Jana Pawła II. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie skandiamaraton.pl oraz w darmowej aplikacji mobilnej dostępnej na iOS, Android i Windows Phone.

Dodaj komentarz