W drodze po zwycięstwo – Kross Racing Team rozpoczyna sezon!

W czwartek 28.01 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zawodników Kross Racing Team. Maja Włoszczowska, Bartłomiej Wawak i nowy kolarz drużyny Szwajcar Fabian Giger opowiadali o swoich planach startowych na zbliżający się sezon. Ważnym punktem wydarzenia było także zaprezentowanie ultralekkiej ramy, stworzonej przez konstruktorów marki KROSS, specjalnie z myślą o Igrzyskach Olimpijskich.

Tematem przewodnim konferencji prasowej była pasja – dla zawodników KRT od niej zaczęła się przygoda z kolarstwem. W rozwoju sportowej kariery u Mai, Bartka i Fabiana ogromną rolę odegrali rodzice, którzy zachęcali ich do aktywności fizycznej i wspierali od pierwszych wyścigów.

Maja Wloszczowska z rowerem Kross, Fot Adam Markowski
Maja Wloszczowska z rowerem Kross, Fot Adam Markowski

Pasja napędza ich do działania również teraz, doskonale widać to w podsumowaniu sezonu 2015 roku przygotowanym przez managera teamu Tomka Swierczyńskiego:

  • Historyczny brązowy medal dla Polski, wywalczony przez Maję Włoszczowską podczas I Igrzysk Europejskich w Baku.
  • Top 10 podczas Mistrzostw Świata.
  • 17 razy podium na zawodach w Polsce i za granicą.
  • Mistrzostw Polski w kat. elity kobiet i mężczyzn U23.
  • Czołowe miejsca w zawodach Pucharu Świata.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro to najważniejsza impreza sezonu 2016. Jednak zawodnikom KRT zależy również na jak najlepszym zaprezentowaniu się podczas wyścigów Pucharu Świata oraz Mistrzostw Świata i Europy. W najbliższym miesiącach będą szlifować formę podczas zgrupowań na Sycylii i w Kolumbii.

Fabian Giger KRT, Fot Adam Markowski
Fabian Giger KRT, Fot Adam Markowski

Imienną klasyfikację na Igrzyska Olimpijskie posiada Maja Włoszczowska, która miała już okazję w ubiegłym roku ścigać się na trasie przygotowanej przez Brazylijczyków. Zawodniczka w wyścigu po złoto pojedzie na rowerze Kross Level B+, stworzonym przez polskiego producenta z Przasnysza. Fabian Giger oraz Bartłomiej Wawak do końca maja będą jeszcze walczyć o cenne punkty, które umożliwią im spełnienie kryterium olimpijskiego.

Bartłomiej Wawak KRT, Fot Adam Markowski
Bartłomiej Wawak KRT, Fot Adam Markowski

W konferencji prasowej nie mogła wziąć udziału Ania Szafraniec-Rutkiewicz, która ze względu na swoją niedyspozycję zdrowotną znajduje się po opieką lekarzy. Kolarka pozostaje zawodniczką Kross Racing Team, a marka oraz drużyna wspierają ją w powrocie do zdrowia.

Dodaj komentarz