Szybki test okularów Accent Stingray

Okulary sportowe to bardzo ważny element wyposażenia każdego rowerzysty. Spełniają one bardzo ważną funkcję, jaką jest ochrona oczu przed promieniami UV, wiatrem, kurzem czy innymi ciałami obcymi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli okularów rowerowych, różnią się głównie wyglądem, budową i rodzajem soczewki.  Dzisiaj przetestujemy okulary rowerowe Accent Stingray. 

Przed zakupem okularów rowerowych warto szybciej je dokładnie obejrzeć i przymierzyć. Okulary sportowe powinny lepiej przylegać do głowy od tych zwykłych przeciwsłonecznych, w których chodzimy w słoneczne dni. Ich boczna część powinna lepiej uciskać głowę, natomiast noski powinny być dopasowane do kształtu naszego nosa, tak aby utrzymywały się one w stałej pozycji. Niedopasowanie okularów spowoduje ich ciągłe przemieszczanie się oraz uwieranie.

IS_12659605_964706226939339_2037155552_n

Do naszej redakcji trafiły dziś okulary Accent Stingray z modnym żółtym kolorem oprawek oraz szarymi soczewkami z czarno-niebieskim lustrem. Cena okularów to 129 zł, czyli ta wyższa półka okularów od Accenta.

Poliwęglanowa wymienna soczewka umożliwia dostosowanie okularów do warunków zewnętrznych oraz wyposażona jest w filtr UV 400. Dodatkowo soczewki są wentylowane, co zmniejsza ryzyku ich zaparowania. Nawet przy najgorszych warunkach pogodowych i największych podjazdach nie zdarzyło mi się, aby szkła zaparowały.

IS_12660416_964706333605995_186380739_n

Co najważniejsze oprawka nie rozdziela prawego i lewego szkła, dzięki czemu pole widzenia jest o wiele większe niż w innych modelach. Oprawka okularów oraz soczewki wykonane są z poliwęglanu, który zapewnia odpowiednią wytrzymałość. Zauszniki oraz nosek pokryto gumą, która jest przyjemna w dotyku i nie podrażnia skóry.

W komplecie otrzymujemy wymienne soczewki, szmatkę do czyszczenia soczewek oraz solidny futerał, który zabezpieczy nasze okulary przed uszkodzeniami.

Okulary są bardzo lekkie, ważą jedyne 27 g.

IS_12666460_964706356939326_867386221_n

Opcje kolorystyczne:

Oprawki : biało-czerwone
Soczewki : szare z czarno-czerwonym lustrem, przezroczyste

Oprawki : biało-zielone
Soczewki : szare z czarno-zielonym lustrem, przezroczyste

Oprawki : czarno-czerwone
Soczewki : szare z czarno-czerwonym lustrem, przezroczyste

Oprawki : biało-czarne
Soczewki : szare z czarno-niebieskim lustrem, przezroczyste

Oprawki : biało-niebieskie
Soczewki : szare z czarno-niebieskim lustrem, przezroczyste

Oprawki: czarne
Soczewki: szare z czarno-czerwonym lustrem, przezroczyste

Oprawki: żółte fluoro
Soczewki: szare z czarno-niebieskim lustrem, przezroczyste

Dodaj komentarz