Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team ponownie drużynowym Mistrzem Polski!

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w miniony weekend zdobyli wiele medali na Mistrzostwach Polski.

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team obronił tytuł Mistrza Polski w sztafecie drużynowej. Katarzyna Solus – Miśkowicz została wicemistrzynią Polski w kategorii Elita kobiet, Marek Konwa wicemistrzem Polski w Elicie mężczyzn, a Jakub Zamroźniak obronił tytuł mistrza Polski w kategorii Mężczyzn U23. Bogdan Czarnota zdobył brąz w kategorii Masters II.

Komentarze zawodników:

Kasia Solus-Miskowicz – 2. miejsce w Mistrzostwach Polski (kategoria Elita)

Mistrzostwa Polski to jedna z najważniejszych imprez w sezonie. Jeździć z koszulką z orłem na piersi to ogromny zaszczyt. Nam udało się obronić drużynowego Mistrza Polski! W sobotę trener Bogdan Czarnota zdobył brąz w swojej kategorii. W niedzielę odbyły się wyścigi juniorów i seniorów. Szkoda Piotra Kryńskiego, nie wiadomo jak zakończyłby się wyścig gdyby nie pech. Piotrek prowadził już z dosyć dużą przewagą i urwał łańcuch. Jakub Zamroźniak obronił tytuł Mistrza Polski w kategorii Orlik, Marek Konwa pozostał wicemistrzem Polski tak jak i ja podczas swojego wyścigu. Znów druga, a może aż druga. W tym roku to jeden z moich lepszych wyścigów. Sezon nie układał się jak dotąd po mojej myśli i jestem naprawdę szczęśliwa z tego drugiego miejsca. Maja Włoszczowska kontrolowała wyścig od początku do mety. Nam pozostało walczyć o pozostałe medale. Jej forma jest naprawdę imponująca! No, ale przecież to zwyciężczyni choćby przedostatniego Pucharu Świata.

Piekielnie ciężką rundę przygotował nam Arek Cała w Mrągowie. Na górze Czterech Wiatrów czekały nas na jednej rundzie oprócz zwykłych podjazdów cztery naprawdę bardzo strome podjazdy. Przy tym upale i ilości rund wyścig był wręcz morderczy. Wystarczyło trochę szybciej podjechać pod jedną górę i można już było nie odżyć do końca wyścigu. Trener od początku nam mówił żebyśmy jechali mądrze, swoim tempem, aby się nie „zagotować”. Całe szczęście, że w tych najbardziej stromych momentach byli kibice i głośno dopingując, pomagali nam wjechać pod górę. Naprawdę nie wiem, czy miałabym tyle siły i wytrwałości, gdyby nie oni. Dziękuję!

Co dalej? Igrzyska Europejskie w Glasgow. Na szczęście dopiero za dwa tygodnie, więc mam chwilę, aby pobyć w domu.

Marek Konwa – 2. miejsce w Mistrzostwach Polski (kategoria Elita)

Mistrzostwa Polski MTB za nami, bardzo trudna fizycznie trasa w Mrągowie oraz zdradliwe szybkie zjazdy to były elementy, z którymi przyszło nam się zmierzyć. Do tego wysoka temperatura i bardzo dobrze przygotowani rywale. Czułem się dobrze i tego dnia wystarczyło to na tytuł Vice Mistrza Polski Elity, wygrał świetnie dysponowany tego dnia Bartłomiej Wawak.

Jakub Zamroźniak – 1. miejsce w Mistrzostwach Polski (kategoria Mężczyzn U23), 5. miejsce (kategoria Elita)

Mistrzostwa Polski to wyścig, na który wszyscy czekają cały rok, zarówno zawodnicy, jak i kibice. Tym razem impreza odbyła się na ciężkiej i wymagającej fizycznie trasie w Mrągowie na górze Czterech Wiatrów. Już w piątek mieliśmy pierwszą okazję do świętowania! W składzie Piotr Kryński, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Jakub Zamroźniak i Marek Konwa obroniliśmy tytuł Mistrza Polski w sztafecie drużynowej ze sporą przewagą. Natomiast w niedzielę odbył się wyścig indywidualny. Pierwsze dwie rundy przejechałem w czołowej grupie, na trzeciej lekko zostałem kilka metrów za czołówką, jadąc swoim tempem na 4 pozycji. Tak praktycznie było już do końca, jedynie na ostatniej rundzie wyprzedził mnie jeden z zawodników JBG2 Adrian Brzózka, zostawił trochę sił na koniec i okazał się silniejszy. Linie mety przekroczyłem, jako 5 zawodnik w Elicie, ale najważniejsze to, że udało mi się bezpiecznie obronić koszulkę Mistrza Polski w kategorii młodzieżowej! 

Dodaj komentarz