Typowe błędy początkującego kolarza. Czy ty również je popełniasz?

Początki trenującego kolarza mogą być ciężkie, tak jak to bywa w każdym sporcie. Czy to bieganie, fitness czy joga, fascynacja może spowodować, że słomiany zapał może przyczynić się do kontuzji. Jakie więc są błędy osoby, która zaczyna swoją przygodę z rowerem?

Jazda bez planu

Co może być trudnego w jeździe na rowerze? Ot wsiadasz i jedziesz. To jednak najkrótsza droga nie tylko do przetrenowania ale i do powstania potencjalnych kontuzji. Zniechęcenie w tym momencie to najmniejszy problem. Zasada generalna brzmi więc: nic bez planu. Jeżeli chcesz odnieść sukcesy, to najpierw trzeba określić plan, a dopiero później przystąpić do realizacji planu.

Regeneracja dla leniwych!

Każdy dobry trener powie, że czas regeneracji jest równie ważny co treningu. W konsekwencji, bardzo intensywna aktywność uprawiana codziennie, prowadzi tylko do jednego – kontuzji. Aby tego uniknąć, pamiętaj o odpoczynku. Nie musi to być rzecz jasna leżenie. Aktywność o małej intensywności, taka jak krótki spacer, jest jak najbardziej wskazana. Absolutnie nie powinno się również rezygnować z odpowiedniej ilości snu, bo to on właśnie sprawia, że ciało regeneruje się najskuteczniej.

Dieta pełna wysoko przetworzonych produktów

Tak jak do swoich samochodów wlewamy najlepszej jakości paliwo, aby dobrze jeździło, tak i powinniśmy jeść to, co najzdrowsze. Dlatego wykreśl ze swojej diety wszystkie wysoko przetworzone produkty i zastąp je zdrowymi odpowiednikami. Ważne jest również jak i kiedy jesz. Jedni lepiej się czują, gdy zjedzą coś na dwie godziny przed startem w zawodach, podczas gdy inni wolą zjeść coś tuż przed pierwszym gwizdkiem.

Szukasz inspirujących przepisów kulinarnych? Zobacz portal weglowodany.pl