Szlakiem Walk Mjr. Hubala: Latoń wygrywa ostatni etap i generalkę

Eryk Latoń wygrał ostatni etap oraz końcową klasyfikację generalną Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala. „Pomarańczowi” zajęli całe podium generalki i łącznie zwyciężyli w 4 klasyfikacjach.

Na początku etapu załapałem się do 14-osobowej ucieczki i myślałem, że uda się w niej dojechać do mety. Doścignęli nas jednak kolarze Kolss-BDC i wyścig rozpoczął się od początku. Od tego momentu kontrolowaliśmy ataki innych kolarzy i doprowadziliśmy do finiszu z grupy. Koledzy świetnie mnie rozprowadzili, a Bartłomiej Matysiak był tym, który jako ostatni wyszedł na zmianę. Bardzo cieszymy się z końcowego zwycięstwa i że praktycznie w 100% zrealizowaliśmy założenia. Wygraliśmy wszystkie etapy i zakończyliśmy rywalizację z kilkoma koszulkami – powiedział po etapie triumfator, Eryk Latoń.

Finałowy odcinek obfitował w próby ucieczki i sytuacja na czele często się zmieniała. W pierwszej akcji wzięło udział kilku „pomarańczowych”, m.in. Eryk Latoń, ale odjazd ten został skasowany. W dalszej fazie zmagań peleton dzielił się na silnym bocznym wietrze, by później ponownie się łączyć.

Z przodu formowały się różne grupki. W jednej z nich, 8-osobowej, jechał m.in. Adrian Kurek, jednak została ona wchłonięta. Chwilę później oderwała się trójka – Adrian Karpiuk (Legia), Jarosław Rębiewski (Domin Sport) i Wiliam Kessler (LKT Team Brandenburg). Ich przygoda na czele zakończyła się 38 kilometrów przed końcem.

Pomimo wielu „skoków” w końcówce nikt nie był w stanie się oderwać. Przede wszystkim za sprawą mocnej pracy zawodników CCC Sprandi Polkowice na czele peletonu. Doprowadzili oni do masowego sprintu, a w nim po raz drugi w wyścigu, najszybszy był Eryk Latoń. Drugi był kolejny z „pomarańczowych”, Bartłomiej Matysiak, a trzecią lokatę wywalczył Kamil Zieliński (Domin Sport).

Zwycięstwem, Eryk Latoń zapewnił sobie końcowy triumf, nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale też punktowej. Na podium generalki stanęli również Matysiak oraz Alan Banaszek. Podopieczni Piotra Wadeckiego zdobyli łącznie 4 koszulki, gdyż w klasyfikacji aktywnych najlepszy był Tomasz Kiendyś, a w młodzieżowej Banaszek.

Wyniki 3. etapu, Końskie – Końskie, 176km

1. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice)
2. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice)
3. Kamil Zieliński (Domin Sport)

8. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice)
15. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)
19. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)
40. Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice)
43. Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice)
DNS Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)

Końcowa klasyfikacja generalna:

1. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice)
2. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice)
3. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice)
4. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)

9. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)
25. Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice)
41. Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice)

Dodaj komentarz