Katarzyna Solus-Miśkowicz druga w wyścigu Cross-country na Węgrzech

W ubiegły weekend  (23-24 kwietnia) zawodnicy ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team: Katarzyna Solus-Miśkowicz oraz jej trener Bogdan Czarnota wzięli udział w wyścigu XCO kategorii UCI C1, na Węgrzech, w miejscowości Pilisszanto. Kasia zajęła bardzo dobre, drugie miejsce z czasem 01:15:11.

Do najwyższego szczebla na podium, na którym zameldowała się reprezentantka Węgier, Barbara Benko, zabrakło jej 26 sekund. Trzecia linię mety przekroczyła Paula Gorycka uzyskując czas: 01:16:11. Trener zawodników i jednocześnie reprezentant barw ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team: Bogdan Czarnota zameldował się na mecie jako dziewiętnasty z czasem: 01:44:50.           

Bogdan Czarnota i Katarzyna Solus-Miśkowicz

Poniżej kilka słów Kasi na temat ubiegłoweekendowej rywalizacji.

Komentarz Katarzyny Solus-Miśkowicz (II miejsce w wyścigu XCO kategorii UCI C1 na Węgrzech)  

Miał być Puchar Polski w Białymstoku, ale wspólnie z trenerem Bogdanem ustaliliśmy, że jednak trzeba zbierać punkty UCI gdyż … moje plany startowe obrały zupełnie inny, niespodziewany (!) kierunek, ale o tym już niedługo. Niedzielę spędziłam na wyścigu UCI C1 w Pilisszanto. Pogoda nie rozpieszczała, bo 3 stopnie i porywisty, przenikliwy wiatr to nie jest to, co lubię. Dla mnie wyścig był bardzo udany, gdyż zajęłam 2 miejsce, 26 s za zawodniczką gospodarzy Basią Benko, a minutę przed Paulą Gorycką. Dziękuję  Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team raz jeszcze, że mogę jeździć i to na takie zawody! Dziękuję również Bogdanowi, za to że nie tylko mnie trenuje, ale gdy trzeba to jedzie ze mną na zawody i pomaga we wszystkim.

Dodaj komentarz