Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie

Trzecia edycja LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie przyciągnęła aż 900 amatorów jazdy na rowerach górskich. Była też prawdziwa gwiazda kolarstwa sprzed lat. Na LOTTO Poland Bike Marathon do Legionowa przyjechał Sławomir Barul. Prekursor MTB w Polsce i olimpijczyk z Atlanty udowodnił, że nadal jest w mistrzowskiej formie. 52-letni Barul nie dał szans rówieśnikom, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Legionowo już siódmy raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike. Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w Legionowskich Lasach było wszystko. Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, malowniczych ścieżek i widoki zapierające dech w piersiach.

3

Na najdłuższym dystansie MAX (66 km) zwyciężył Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), przed Łukaszem Góralewskim i Bartoszem Grędzińskim (obaj z TRW Cloudware Team). Wśród kobiet wygrała Urszula Luboińska (Trezado Biketires.pl), wyprzedzając Annę Urban (TRW Cloudware Team) i Adriannę Stępniewską z Opoczna.

8

Trasę MINI (34 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (Red InGO MTB Team), finiszując przed Piotrem Abramczykiem (Warszawski Klub Kolarski) i Grzegorzem Marcinkiewiczem (Świat Rowerów Racing Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Justyna Zawistowska (Retro Rowery Duda Team), która wyprzedziła Justynę Tarnowską (Wiązowna) i Dorotę Czajkowską z Mysiadła.

Na dystansie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Legionowa w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Olaf Kobus (Warszawski Klub Kolarski), przed Mikołajem Łukasikiem (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski) i Janem Żegotą (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Weronika Jankowska z Sulejówka, wyprzedzając Dominikę Wiśniewską (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Weronikę Wojciechowską (TRW Cloudware Team). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.

4

W rywalizacji drużynowej w Legionowie triumfował TRW Cloudware Team, przed Wola Bike Orbea Team i Mybike.pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Góralewscy, przed Sienkiewiczami i Widuchami. W punktacji Omnium Poland Bike wśród mężczyzn prowadzi Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), a w gronie kobiet liderką jest Dorota Czajkowska (Mysiadło).

Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą niedzielę, 8 maja w Radzyminie, gdzie odbędzie się IV etap LOTTO Poland Bike Marathon 2016.

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz