„Pomarańczowi” na CCC Tour Grody Piastowskie

Victor de la Parte oraz Felix Grossschartner poprowadzą „pomarańczowych” w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów etapowych w Polsce, CCC Tour Grody Piastowskie (2.2).

Wyścig CCC Tour Grody Piastowskie to oczywiście jeden z naszych najważniejszych startów w Polsce. Będziemy się ścigać w okolicach naszej siedziby, więc chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i staniemy na starcie z myślą o zwycięstwie – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Wystawiamy na ten wyścig mocny skład, z dwoma kolarzami, którzy znakomicie pojechali Tour of Croatia, czyli Victor de la Parte i Felix Grossschartner. W „ósemce” jest też Jan Hirt, który w Turcji pokazał, że na podjazdach jest mocny.

Na płaski etap w Polkowicach nastawia się Grzegorz Stępniak. Aż 5 razy finiszował on w Tour of Turkey w pierwszej „10”, a w kilku przypadkach zdołał z najlepszymi przejechać kilkukilometrowe podjazdy. Świadczy to o jego dobrej dyspozycji. Również forma szybkiego Bartłomieja Matysiaka cały czas rośnie, co udowodnił 9.lokatą we Frankfurcie.
Powołanie na etapówkę otrzymali również Adrian Honkisz, Łukasz Owsian oraz dwukrotny triumfator tej imprezy, Tomasz Kiendyś. Jako jeden z dwóch kolarzy, obok dyrektora sportowego ekipy Piotra Wadeckiego, zdołał on wygrać „Grody” dwa razy z rzędu.

Od Legnicy do Dzierżoniowa

Tegoroczny wyścig rozpocznie się tradycyjnie od kryterium po ulicach Legnicy. Do pokonania będzie 20 okrążeń, po 1,6 kilometra każde (łącznie 32 kilometry). Wyniki tych zmagań nie będą zaliczane do klasyfikacji generalnej, ale wyłonią pierwszych liderów poszczególnych klasyfikacji. Rywalizacja o triumf w generalce zacznie się następnego dnia, od etapu z Chojnowa do Złotoryi (185,6km). Na trasie znajdzie się 5 premii górskich, z czego jedna 1.kategorii – Podgórki, na 81.kilometrze. Finałowe kilometry to trzy, 21-kilometrowe rundy wokół Złotoryi, z jedną premią górską 2.kategorii. Finisz jest dobrze znany polskim kolarzom i prowadzi pod górę.

Drugi etap jest tym sprinterskim. Liczy tylko 117 kilometrów, więc będzie bardzo szybko od samego startu. Najszybciej będzie na rynku w Polkowicach, gdy rozegra się walka o zwycięstwo – najprawdopodobniej po masowym finiszu.

Zmagania zakończy najtrudniejszy odcinek – z Wałbrzycha do Dzierżoniowa. Na dystansie 162 kilometrów zaplanowano 6 kategoryzowanych wzniesień, w tym trzy 1.kategorii – Przełęcz Walimska, Srebrna Góra i Przełęcz Woliborska. Na tych podjazdach dojdzie do wstępnej selekcji, a walka o zarówno o zwycięstwo etapowe, jak i najprawdopodobniej w klasyfikacji końcowej, rozegra się na premii 2.kategorii, w Kietlicach. Kolarze będą się wspinać na nią dwukrotnie – po raz drugi, 11,5 kilometra przed metą. Końcówka będzie płaska, więc trzeba dysponować sporą mocą w nogach, by być na „kresce” w czołówce.

Skład CCC Sprandi Polkowice na CCC Tour Grody Piastowskie (5-8.05, 2.2): Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Tomasz Kiendyś, Łukasz Owsian, Jan Hirt, Grzegorz Stępniak, Bartłomiej Matysiak, Adrian Honkisz

Program wyścigu

5.05 – kryterium – Legnica, 32km
6.05 – 1. etap – Chojnów – Złotoryja, 185,6km
7.05 – 2. etap – Głogów – Polkowice, 117km
8.05 – 3. etap – Wałbrzych – Dzierżoniów, 162km

Dodaj komentarz