I etap Kross Road Tour za nami!

Wtorkowy słoneczny poranek na terenie rozlewni wód mineralnych Cisowianka przyciągnął amatorów kolarstwa szosowego z całego kraju. W tym wyjątkowym miejscu rozpoczął się długo oczekiwany wyścig będący inauguracją kolarskiego cyklu Kross Road Tour 2016. Zawody KRT w tym roku mają już swoją druga odsłonę. Cykl rozwija się dobrze i przyciąga coraz większą grupę miłośników kolarstwa z całego kraju.

Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach – Pro 90 km oraz ½ Pro 45 km. Runda, po której się ścigali była bardzo dobrze przygotowana i profesjonalnie zabezpieczona. Organizatora wspierała Policja z Puław oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Zawodników zabezpieczało 8 wozów Policyjnych oraz 3 motocykle, a także 3 zespoły Ochotniczej Straży Pożarnej. Dodatkowo na trasie pojawiły się techniczne samochody organizatora. To co wyróżnia cykl Cezarego Zamany, to właśnie bogata oprawa zawodów oraz profesjonalny pomiar czasu, do którego stosowane są aktywne chipy Mylaps Prochip, używane przez zawodowych organizatorów kolarskich wyścigów na całym świecie.

COV_2996

W tym sezonie Cezary Zamana dokonał korekty dystansów oraz kategorii wiekowych, tak aby dostosować zasady zawodów, do tych wypracowanych przez lata w Komisji Masters, zrzeszającej kolarzy amatorów z całej Polski. Dzięki temu wyścig przyciągnął jeszcze więcej uczestników, co przełożyło się na atmosferę, którą można porównać do dużych zawodowych imprez kolarskich. Podczas wyścigu w Nałęczowie pojawili się w peletonie tacy utytułowani kolarze jak Dariusz Leduchowski i Daniel Chądzyński – medaliści Mistrzostw Świata Masters czy zwycięzca dystansu Pro Dominik Omiotek – Mistrz Polski Masters. W wyścigu wystartował także sam Cezary Zamana, który po dojechaniu na metę powiedział, że poziom sportowy zaskoczył go bardzo pozytywnie i jadąc na dystansie Pro czuł się jak podczas zawodów elity.

COV_4747

Na dystansie Pro – 90 km zwyciężył Dominik Omiotek (GATTA BIKE TEAM), drugi na mecie był Adrian Karpiuk (LEGIA WARSZAWA), trzecie miejsce wywalczył Lech Gradziński. Na dystansie ½ Pro – 45 km zwyciężył Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team). Miejsce drugie zdobył Gabriel Girau-Tur (T4B Bike Team). Trzecia pozycja przypadła Cezaremu Pyzikowskiemu (LKK Lublin). Panie na dystansie Pro – 90 km reprezentowały trzy zawodniczki, które dojechały w kolejności – Magdalena Chmielewska (Warszawski Klub Kolarski), Monika Sawa (Wydolnosc.pl) oraz Justyna Zawistowska. Połówkę zwyciężyła zawodniczka z grupy KOPERNICUS SMS TORUŃ Oliwia Majewska. Druga dojechała Agnieszka Śpica (Huzar Bike Academy).  Trzecie miejsce na pudle wywalczyła Renata Skorbas.

COV_4540

Kolejny wyścig z cyklu Kross Road Tour odbędzie się już 14 maja w Głownie skąd pochodzi Dariusz Baranowski – wybitny kolarz zawodowy, uczestnik wszystkich największych zawodowych wyścigów etapowych na świecie IO, MŚ, trzykrotny zwycięzca TdP, a obecnie ekspert i komentator wyścigów szosowych. On właśnie jest autorem II etapu Kross Road Tour. Głowno to trasa o charakterystyce typowej dla słynnych wiosennych klasyków zawodowych rozgrywanych na zachodzie Europy. Można mieć zatem pewność, że będzie to ciekawa edycja.

Galeria Zdjęć

Wyniki na stronie organizatora – http://www.roadtour.pl/wyniki.php

Dodaj komentarz