Relacja z II etapu Mazovii MTB Marathon w Józefowie

Czym w kolarstwie górskim są single tracki? Tym, czym wiatr wiejący pod narty dla skoczka narciarskiego. Jednym słowem wszystkim co najlepsze. II etap Mazovii MTB Marathon, był wyjątkowy właśnie w pod tym względem. Cezary Zamana przygotował w Józefowie niecodzienną trasę. Dystans Giga był w 70 procentach poprowadzony technicznymi ścieżkami i wąskimi szlakami, które meandrowały w górę i w dół niczym rzeka Świder przez Mazowiecki Park Krajobrazowy. Józefowski etap, to prawdziwy poligon oraz sprawdzian dla umiejętności zawodników biorących udział w zawodach i jedna z najlepszych miejscówek MTB na Mazowszu.

Wisienką na torcie tej edycji była lokalizacja miasteczka rowerowego, które wyrosło na terenie hotelu Holiday Inn Józefów. Jest to miejsce wyjątkowe, położone wśród sosnowych lasów nad samym brzegiem rzeki Świder z bogatą infrastrukturą rekreacyjną.

COV_8590

Te elementy sprawiły, że podczas niedzielnego maratonu ustawiło się na starcie niemal 1300 zawodników! Warto podkreślić, że samych Hobbystów wystartowało aż 190. Podobne rekordy frekwencji zanotował wyścig MiniMini+ Mazovia. Te wyniki, to bardzo dobry początek sezonu dla cyklu Mazovia MTB Marathon, na który zjeżdżają się zawodnicy z całej Polski.

Na najbardziej wymagającym dystansie Giga, zwyciężył Dianov Andrey (RUS). Miejsce drugie wywalczył Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team). Na trzeciej pozycji uplasował się Damian Perkowski (PT Mazury Team). Najlepszą kobietą na najdłuższej trasie była Barbara Borowiecka z drużyny WSKG Like Bike Kenda Team. Druga dojechała Patrycja Niszczota (Team PKO Bank Polski), trzecia zameldowała się Małgorzata Osiadacz (Polonia Warszawa MTB).

COV_8627

Dystans Mega najszybciej pokonał Bartek Borowicz (APS POLSKA COZMOBIKE), który dojechał na metę ze sporym zapasem ponad 2 minut nad drugim w klasyfikacji Łukaszem Gukiewiczem (Sklepbicykl.pl-Perfectsource). Samotnie bez asysty innych zawodników dojechał również Marcin Szewczyk (Ośka Warszawa) zdobywając trzecią pozycję.

Panie na dystansie Mega uplasowały się w kolejności – Urszula Luboińska (Trezado BikeTires.pl), Izabela Macutkiewicz (APS POLSKA COZMOBIKE) i Dorota Rajska (Team TC).

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz