Michalina Ziółkowska kończy wyścig etapowy UCI Volcatt na trzecim miejscu!

Michalina Ziółkowska z drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zajęła trzecie miejsce w etapowym wyścigu Volcat rozgrywanego w Katalonii. Zawody trwały w dniach 25-27 marca i składały się z trzech etapów o długości: 55, 78 i 42 km.

Dla Michaliny Ziółkowskiej start w maratonie Volcat był drugim w karierze występem w wyścigu etapowym. Pierwszy raz w tego rodzaju rywalizacji wzięła udział w ubiegłym roku, w imprezie Bike Adventure, gdzie zajęła I miejsce. Polski Bike Adventure był dłuższy od Volcat’u o 1 dzień, ale łączny dystans, na którym rywalizowali zawodnicy był podobny.

Po pierwszym etapie Michalina zajęła 4 miejsce ze stratą 31 sekund do 3 pozycji.

Komentarz Michaliny po pierwszym etapie:

„Sezon startowy rozpoczynam udziałem w 3 dniowej etapówce w hiszpańskiej miejscowości Igualada. Wyścigiem kończę 2 tygodniowe zgrupowanie, więc siłą rzeczy ważniejsza od walki o zwycięstwo jest realizacja założeń taktycznych. Szczyt formy jest mi potrzebny w czerwcu, więc obecnie brakuje mi dynamiki na interwałowych odcinkach. Pierwszy etap był bardzo selektywny i techniczny z mnóstwem niewielkich podjazdów, na których nie mogłam odnaleźć rytmu. 2 zawodniczki odjechały po mocnym starcie, a duża grupa zawodników uniemożliwiła mi pościg. Skończyło się na 4 miejscu, ale na szczęście zostały jeszcze 2 etapy. Miło było spotkać na starcie Magdę Sadłecką, którą wyprzedziłam w drugiej części wyścigu.”

Drugi etap wyścigu Volcat był dla Michaliny jeszcze lepszy. Wskoczyła na trzecie miejsce i tym samym znalazła się na podium w generalce. Drugi etap był już bardziej wymagający, dystans był dłuższy, a większe przewyższenia i interwałowe single rozciągnęły stawkę – powiedziała Michalina Ziółkowska po drugim etapie wyścigu.

W dniu dzisiejszym odbył się trzeci i zarazem ostatni etap wyścigu, gdzie Michalina obroniła trzecie miejsce. Dzięki temu etapowy wyścig UCI Volcat ukończyła na trzecim miejscu.

„Ostatni etap liczący 42 km okazał się bardzo szybki. Od startu na szerokim szutrze poszło bardzo mocne tempo, ja czekałam na jedyny dłuższy podjazd tuż za bufetem. Tam upatrywałam swoją szansę na dobrą pozycję i taktyka była słuszna. Obroniłam trzecią pozycję na etapie i w klasyfikacji generalnej. Takim mocnym akcentem zakończyłam bardzo udane zgrupowanie. Pozostała mi jeszcze największa przyjemność czyli 2 tysiące kilometrów jazdy Volkswagenem Crafterem” – powiedziała Michalina Ziółkowska po wyścigu.

Dodaj komentarz