Mazovia 24h Marathon 2017 odbędzie się w Zagnańsku 24 i 25 czerwca

W nadchodzącym sezonie Zamana Group zaprasza na wyjątkowy maraton. Być może wielu z Was słyszało już o Mazovii 24h, lecz nie mieliście okazji spróbować tej imprezy na własnej skórze. Całodobowy maraton brzmi ekstremalnie, lecz w rzeczywistości to wyścig dla każdego. Startując w nim nie musisz non stop jechać przez 24 godziny. Zabawa odbywa się na kilkunastokilometrowej pętli, a do zwycięstwa liczy się suma przejechanych okrążeń. Cel jest prosty, przejechać jak największy dystans w ciągu jednej doby.

Można mierzyć się z tym zadaniem samemu, co wymaga rzeczywiście dobrego przygotowania, można bawić się w parze oraz w drużynie. Mazovia 24h Marathon to nie tylko wytrzymałość jakby się wydawało na pierwszy rzut oka, to przede wszystkim strategia. Jest ona kluczowa w rywalizacji drużyn, które wypuszczają na trasę jednego zawodnika, podczas gdy reszta odpoczywa i śledzi poczynania przeciwników. Podczas 24 godzin może się bardzo wiele zdarzyć, tak więc nie zawsze wygrywa zespół mocniejszy, często ważniejszy jest sportowy spryt.

To co przyciąga na tę wyjątkową imprezę każdego roku coraz większą ilość zawodników z Polski i z innych krajów, to niepowtarzalna atmosfera oraz oryginalna idea samego wyścigu. Dużą rolę odgrywają oczywiście kibice, rodzina i przyjaciele, którzy swoją obecnością, wspierają, dopingują i pomagają.

cov_-007

W długiej historii zawodów zapisało się wyjątkowe wydarzenie – bicie rekordu Guinessa w ciągłej jeździe przez 48 godzin! Wyczynu tego dokonał w 2014 roku Walerian Romanowski, Polak urodzony na Litwie niedaleko Wilna. Swoją walkę z rekordem rozpoczął dzień przed wszystkimi zawodnikami, tak aby w trakcie maratonu móc ogłosić swój niesamowity wynik. 48h ciągłej jazdy pozwoliło mu przejechać 758 km, robiąc jedynie krótkie 15 minutowe przerwy na jedzenie! Kilkukrotnym zwycięzcą tej wyjątkowej imprezy był także inny wybitny zawodnik, Marek Stram w-ce mistrz świata w jeździe 24h i drugi zawodnik Mistrzostw Świata MTB 12H Solo  w niemieckim Weilheim.

Najbliższa Mazovia 24h Marathon odbędzie się w Zagnańsku. Zeszłoroczna edycja była pierwszą w tym miejscu i niesamowicie udaną. Przyciągnęła blisko 200 uczestników! Oprócz maratończyków z Polski pojawili się także goście z Litwy, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Gmina Zagnańsk, która leży w województwie świętokrzyskim, w otulinie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego, to piękne miejsce z ogromnym potencjałem dla wyścigów terenowych. W okolicy znajduje się, aż pięć szlaków turystycznych, trzy ścieżki dydaktyczne, dwie trasy rowerowe, szlak konny Górskiej Turystyki Jeździeckiej, wewnętrzna sieć ścieżek rowerowych i największa oraz najbardziej znana atrakcja gminy Zagnańsk, czyli wiekowy dąb Bartek, który od dziesięcioleci przyciąga w te okolice rzesze turystów z całego kraju.

Współorganizatorem zawodów Mazovia 24 Marathon jest Gmina Zagnańsk oraz  Zagnańskie Stowarzyszenie Rowerowe Pod Bartkiem. Zapisy na marathon już się rozpoczęły. Szczegóły na www.24h.zamanagroup.pl

Dodaj komentarz