LOTTO Poland Bike Marathon w Płocku

Płock ponownie oczarował miłośników dwóch kółek. W historycznej stolicy Polski odbył się dziewiąty etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów na rowerach górskich. Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Płocka siódmy raz z rzędu. Dopisała pogoda oraz frekwencja. Na niezwykle atrakcyjnej trasie, uznawanej za jedną z najpiękniejszych na Mazowszu, ścigało się 700 amatorów MTB.

– To taki prawdziwy klasyk Mazowsza – mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Trasa w Płocku przebiegała szerokimi, twardymi duktami i wąwozami wzdłuż rozlewisk Wisły. Interwałowa i pagórkowata z solidnymi jak na Mazowsze podjazdami i technicznymi zjazdami.

5

Rywalizację na najdłuższej trasie MAX (57 km) wygrał pierwszy raz w obecnym sezonie Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team), który wyprzedził Rogera Głowackiego (Wola Bike Orbea Team) i Mariusza Marszałka (Trybik Northwave Team). Wśród kobiet, trzecie zwycięstwo w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon, odniosła niepokonana Agnieszka Sikora (Wola Bike Orbea Team), tym razem przed Zofią Czyż (RowerMojeŻycie.pl) i Krystyną Żyżyńską-Galeńską (Mybike.pl).

Na dystansie MINI (34 km) drugi raz w tym sezonie najlepszy okazał się Adrian Kuczyński (Red InGo MTB Team), który finiszował przed Grzegorzem Marcinkiewiczem (Świat Rowerów Racing Team) i Adamem Płoskim (Wola Bike Orbea Team). W gronie kobiet, już czwarty raz w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon, wygrała Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team). Za nią uplasowały się Barbara Kleczaj (Wola Bike Orbea Team) i Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team).

3

Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Płocka w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył niepokonany w tym sezonie Olaf Kobus, przed Janem Owczarkiem (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Jakubem Tomaszewskim (Timbud Team). Rywalizację dziewcząt wygrała Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), przed Luizą Wawer (argema.pl) i Mileną Oszkiel (Warszawski Klub Kolarski). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Płocku triumfował Wola Bike Orbea Team, przed TRW Cloudware Team i Trybik Northwave Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Gregorowiczowie, przed Michalczykami i Grucami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzą Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team) i Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team).

10

LOTTO Poland Bike Marathon w Płocku został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Płocka i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Teraz ekipa Poland Bike opuszcza Mazowsze i jedzie w Góry Świętokrzyskie. Już w niedzielę 10 lipca LOTTO Poland Bike Marathon zawita do gminy Sitkówka-Nowiny koło Kielc. To będzie zarazem pierwszy z dwóch etapów zaliczanych do klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska”.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz