Jurajskie gminy gospodarzami maratonu rowerowego

17 lipca, w trzech jurajskich gminach rozegrany zostanie czwarty wyścig zaliczany do Bike Atelier MTB Maraton. Jest to największy w województwie śląskim cykl maratonów rowerowych.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, do wyboru będą dwie trasy – dłuższa o długości 62 kilometrów oraz krótsza, licząca 24 kilometry. – Trasa będzie bardzo urozmaicona. Pojawi się piasek, skałki oraz drogi szutrowe biegnące lasami i polami. Największym wyzwaniem będą natomiast strome podjazdy i ostre zjazdy. To najtrudniejsza runda jaką udało się przygotować w tym sezonie i z pewnością nikt nie będzie się nudził – zapowiada Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu, wciąż aktywny kolarz, były szosowy mistrz Polski w kategorii junior i masters.

W ramach imprezy odbędą się również wyścigi i zabawy rowerowe dla najmłodszych, w wieku od 4 lat.

Na terenie gmin Żarki, Janów i Niegowa znajdują się jedne z najciekawszych atrakcji jury. Zawodnicy będą przejeżdżać w pobliżu takich miejsc jak pustelnia p.w. Ducha Świętego w Czatachowej, czy też słynne średniowieczne zamki w Mirowie i Bobolicach. Start i meta usytuowane będą na terenie Leśniowskiej Frajdy, przy sanktuarium z figurką Matki Bożej Leśniowskiej – Patronką Rodzin, w dzielnicy Żarek, Leśniowie. Z tego miejsca zawodnicy pojadą w kierunku Czatachowej, Ostrężnika, Góry Gorzkowskiej, Huciska, Ogorzelnika, Mirowa i Bobolic oraz Łutowca, by finiszować w Żarkach.

Dotychczasowe trzy edycje – w Dąbrowie Górniczej, Tychach i Rybniku – zachęciły do ścigania łącznie ponad 2000 osób. Organizatorzy liczą na to, że również na Jurze, znanej z tego, że są częstym miejscem rowerowych eskapad, frekwencja nie zawiedzie.

– Wytyczając przebieg naszego wyścigu w tym rejonie, zachwyciliśmy się jurajskim, bardzo urozmaiconym krajobrazem – mówi Dariusz Leśniewski – Tereny te są wyjątkowo urokliwe i interesujące. Niestety podczas wyścigowej rywalizacji nie ma czasu na zwiedzanie i podziwianie widoków, dlatego zachęcam wszystkich do przyjazdu na Jurę nie tylko na wyścig, ale też w przyszłości. Na pewno warto, bo region ten należy do najciekawszych i najbardziej przyjaznych rowerzystom w Polsce.

Wszelkie szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Tam też, do czwartku poprzedzającego wyścig, można zapisać się drogą internetową. Po tym terminie możliwa jest również rejestracja w dniu zawodów.

Dodaj komentarz