LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim

Legendarna Twierdza Modlin ponownie została zdobyta! Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon organizowany przez Grzegorza Wajsa już dwunasty raz zawitał do Nowego Dworu Mazowieckiego. Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, na mapie Poland Bike gości od samego początku. Frekwencja, jak na środek upalnego lata i wakacji, dopisała. W historycznej fortecy stawiło się blisko 500 miłośników jazdy na dwóch kółkach. Smaku rywalizacji w Nowym Dworze Mazowieckim tradycyjnie dodała stroma „WajsGóra” i malownicze wąwozy.

– Twierdza Modlin zawsze zachwyca. Co roku odkrywamy ją na nowo – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Tym razem umieściliśmy Kolarskie Miasteczko w nowej przestrzeni i wytyczyliśmy widowiskową, techniczną „podkowę” tuż przed finiszem. Było bardzo atrakcyjnie zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

Na trasie MAX (45 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), przed Przemysławem Baranowskim (Białobłocki Pro Coaching) i Ernestem Kurowskim (Józefów). Wśród kobiet wygrała Anna Urban (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team), przed Anną Wołos (Enea KS Energia Kozienice) i Martą Motylewską (Płocki Klub Kolarski).

Dystans MINI (25 km) najszybciej pokonał Artur Sienkiewicz (Wieliszew Heron Team), a za nim finiszowali Emil Krupa (Bike Salon Team) i Tomasz Posadzy (Pruszyński Cycling Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team), przed Magdaleną Sobczak (Wieliszew Heron Team) i Katarzyną Skurą (Jakoobcycles BKK Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9 km). Wśród chłopców zwyciężył Fryderyk Węgrzyn (V-MAX Mińsk Mazowiecki), przed Pawłem Bickim (Warszawski Klub Kolarski) i Mikołajem Mroczkowskim (Stajnia Rowerowa InterCars Team). Rywalizację dziewcząt wygrała Patrycja Tabor, przed Faustyną Wolak (obie z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Gabrielą Miąskiewicz (V-MAX Mińsk Mazowiecki). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował KK Catena Wyszków, przed Enea KS Energia Kozienice i NRF Hengst Racing, a w punktacji MINI TEAM zwyciężył Timbud Team, przed Wieliszew Heron Team i ANG Spółdzielnia MTB. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed V-MAX Mińsk Mazowiecki i Stajnia Rowerowa InterCars Team, a w punktacji rodzinnej najlepsi byli Biccy, przed Wróblewskimi i Woźniakami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim został zorganizowany pod patronatem honorowym Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Twierdzą Modlin oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Peleton prowadzony przez Grzegorza Wajsa pozostaje na Mazowszu. Kolejne emocje już w niedzielę 9 sierpnia w Warszawie podczas XI Memoriału Stanisława Królaka. Start i meta wyścigów, oddzielnie na rowerach górskich i szosowych, znajdą się na Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Placu Zamkowego. Wystartować może każdy. Zapraszamy!

Foto: Poland Bike

Jeden komentarz w temacie “LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim

Dodaj komentarz