Cisowianka Mazovia MTB Marathon: start zabawy na trasach Mławy

Premierowa trasa nowego sezonu Cisowianka Mazovia MTB Marathon w 110% pozwoli zaspokoić głód ścigania się. Zaskoczy swoją intensywnością, uderzy do głowy i wywoła dreszcz ekscytacji na plecach. To wszystko będzie można poczuć już 18 lipca.

„Startujemy znad Zalewu Ruda. Szybko zaczną się wzniesienia, pofałdowania i pagórki. Nie braknie trudnego fragmentu, mocno testującego umiejętności techniczne zawodniczek i zawodników. W połowie dystansu największą przeszkodą będą strome i wymagające zbocza Dębowej Góry – podsumowuje Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, jasno dając do zrozumienia, że najbliższy maraton w Mławie nie będzie ot takim spacerkiem.

I być nie może – to w końcu wreszcie pełnowymiarowe rozpoczęcie sezonu MTB. Do listy wyzwań należy dorzucić jeszcze odcinek XC, znany z zeszłego roku Dla odmiany, tym razem został on poprowadzony w odwrotnym kierunku. Dystans ½ Pro pomęczy się z nim dwa razy, a dystans Pro – przejedzie go aż trzykrotnie i pokonując przy tym niemal 1 000 metrów sumy przewyższeń.

Tradycyjnie, do wyboru będą cztery dystanse. Oprócz 1/2 Pro (48 kilometrów) oraz królewskiego Pro (70 kilometrów), wytyczono jeszcze Hobby (7 kilometrów) oraz Fit (17 kilometrów). Dwa pierwsze pozwolą na pełnię sportowych doznań. Po tak długiej i przymusowej przerwie to właśnie tak dużego natężenia emocji potrzebują zawodniczki oraz zawodnicy.

Nie tylko Cezary Zamana stanął na wysokości zadania przy organizacji pierwszego w sezonie maratonu Mazovii. Wykazali się również partnerzy jego cyklu. Główny sponsor, marka Cisowianka zapewnia pożywną i orzeźwiającą wodę, a Continental Polska ma dla każdego startującego pięknie zaprojektowany bidon z limitowanej kolekcji Tour de France. W miasteczku rowerowym będzie można też kupić stroje z najnowszej kolekcji Mazovia 2020.

Zawody zostaną przeprowadzone z zachowaniem zasad obowiązującego rygoru sanitarnego, co zapewni uczestnikom oraz ich bliskim pełne bezpieczeństwo.

„Wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemiczną sytuacją. Ale nie o takie zmęczenie w sporcie chodzi. Dlatego dla odmiany proponuję wyzwanie, które owszem, da wycisk naszym mięśniom, ale i dostarczy całej masy endorfin. Tak męczyć się lubimy” – zachęca Cezary Zamana.

Zapisy na pierwszą odsłonę Cisowianka Mazovia MTB Marathon w sezonie 2020 już trwają. Na zawody można zgłosić się przez panel https://sts-live.pl/zamanagroup

Foto: Zbigniew Kowalski

Jeden komentarz w temacie “Cisowianka Mazovia MTB Marathon: start zabawy na trasach Mławy

Dodaj komentarz