Katarzyna Solus-Miśkowicz zajmuje 3. miejsce na Pucharze Świata we Francji

Dla zawodników z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team rozpoczął się czas intensywnego ścigania. W weekend Kasia Solus-Miśkowicz wystartowała na w wyścigu kategorii HC we Francji, gdzie zajęła 3. miejsce. Marek Konwa na tych samych zawodach uplasował się na 11. miejscu, natomiast w Polsce barwy klubu reprezentował Michał Ficek, który pojawił się na zawodach Uphill Race Śnieżka, zdobywając na nich brązowy medal.

Komentarz Katarzyny Solus-Miśkowicz – 3. miejsce w Pucharze Świata we Francji

Francja przywitała nas słońcem i starym kultowym cross country! Trasa dość długa, jak na nowe standardy, interwałowa, z ośmioma dropami na jednej rundzie. Do tego korzenie, kamienie, mnóstwo zakrętów, ogromna ilość kibiców i przyjazna atmosfera. Taki wyścig to naprawdę coś, po co się ścigamy! Wyścig kobiet od początku stanowił niewiadomą. Na początku odjechała Włoszka Berta Martina i dosyć długo utrzymywała prowadzenie. Ja zaczęłam na 5. miejscu, później całkiem długo jechałam jako trzecia za Francuzką Sabriną Enaux, ale za nami bardzo mocno naciskały nas Francuzki: Margot Moschetti i Clauzel Helene. Próbowałam zaatakować i odjechać tej goniącej nas dwójce, i przez chwilę jechałam druga, jednak dziewczyny doszły mnie, a mi nie starczyło sił, aby się z nimi utrzymać. Pod koniec wyścigu dojechałam do słabnącej Martiny i na metę wjechałam na 3. pozycji. Wpadło dużo punkcików UCI, a do tego z Lons-le-Saunier mamy już naprawdę blisko do Andory, gdzie teraz udajemy się na Puchar Świata.

Komentarz Marka Konwy – 11. miejsce w wyścigu HC w Lons-le-Saunier we Francji

Pierwsza dziesiątka to czołówka zawodników Pucharu Świata MTB. Samopoczucie dobre, wiec jestem zadowolony z wyniku. Super zorganizowany wyścig i dużo kibiców na widowiskowej trasie. Gratulacje dla Katarzyny Solus-Miśkowicz za bardzo dobre 3. miejsce!

Komentarz Jakuba Zamroźniaka – 21. miejsce w U23 w Lons-le-Saunier we Francji

Na trzy tygodnie przed Mistrzostwami Polski Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zdecydował się na wyjazd na Puchar Francji oraz dwa Puchary Świata. Wyścig rangi HC, jak zwykle zapowiadał się jako trudny oraz z mocną obsadą. Trasa przebiegała w większości w lesie po krętych i szybkich singlach i była z rundy na rundę coraz trudniejsza. Do pokonania miałem pięć okrążeń a kilka punktów w rankingu UCI zapewniło mi start z pierwszej linii, co dało mi dodatkową motywację do walki. Niestety tym razem pojechałem przeciętny wyścig kończąc go ostatecznie na 21. pozycji.

Komentarz Michała Ficka – 3. miejsce w kategorii OPEN w wyścigu Uphill Race Śnieżka

Uphill Race Śnieżka to dla mnie wyjątkowy wyścig za sprawą roku 2015, kiedy to udało mi się pobić rekord trasy należący do śp. Marka Galińskiego. W tym roku, dzięki zaproszeniu organizatora, mogłem ponownie zmierzyć się z najwyższym szczytem Karkonoszy. W sobotę w ramach rozgrzewki wygrałem lokalny wyścig MTB na 10 km w Jaworznie, który odbywał się w tym roku po raz 23! Aż jestem ciekaw, jak wyglądała pierwsza edycja tego wyścigu – ja miałem wtedy 2 lata i raczej nie myślałem jeszcze o jeździe rowerem, chociaż kto tam wie… Niedzielny start w Karpaczu odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie i nie pozostało mi nic innego, jak dać z siebie wszystko na brukowanym podjeździe pod Śnieżkę. Przez większość wyścigu kontrolowałem sytuację, jednak na końcowym fragmencie trasy zabrakło trochę sił i ostatecznie metę na szczycie osiągnąłem jako trzeci zawodnik OPEN i drugi w kategorii. Stawka zawodników była w tym roku wyjątkowo mocna, jednak rekord trasy pozostał w moim posiadaniu.

Dodaj komentarz