I dzień Mistrzostw Polski MTB XC w Warszawie

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski MTB XC w Warszawie. Na początek w szranki stanęły nasze nadzieje olimpijskie czyli młodziczki i młodzicy, a także kategorie masters i cyklosport oraz sztafety. Uczestnikom dopisała piękna słoneczna pogoda.

Zmagania odbywały się na Górze Kazury, sztucznym wzniesieniu powstałym na warszawskim Ursynowie w latach 70-tych ubiegłego wieku. Jedna pętla liczyła ok. 4 km. W zależności od kategorii, uczestnicy pokonywali wytyczoną trasę od dwóch do pięciu razy.

Trasa była męcząca i interwałowa. Znam te tereny, bo trenujemy tu regularnie. Ale przez ostatnie dwa miesiące miejsce to bardzo się zmieniło. Wcześniej nie było tu żadnego dropa. Teraz wszystko jest podrasowane. Jest też rock garden. Można normalnie trenować XC – powiedziała Maja Cieśla z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Głównym punktem dnia były Mistrzostwa Polski MTB XCR. Sztafetowa rywalizacja zawsze przynosi wiele emocji. Tak było też tym razem. Najlepszą sposób 13 zgłoszonych ekip okazała się drużyna Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w składzie Marcel Bogusławski, Piotr Kryński, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Marek Konwa.

Trasa była bardzo ciężka i wymagająca, godna rangi mistrzostw Polski. Rywalizacja była bardzo zacięta. Na ostatniej rundzie dałem z siebie wszystko – powiedział Marek Konwa, wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

W sztafetowych zmaganiach juniorów i juniorek młodszych triumfowała drużyna Warszawskiego Klubu Kolarskiego w składzie Dominik Górak i Matylda Szczecińska. W sobotę kolejny dzień rywalizacji. Na Ursynowie odbędą się m.in. Mistrzostwa Polski Amatorów, wyścigi juniorek i juniorów młodszych o Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

Mistrzostwa Polski MTB XC 2017 są organizowane przez firmę Poland Bike przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Urzędem Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Polskim Związkiem Kolarskim, Warszawskim Klubem Kolarskim oraz Fundacją Sport.

Dodaj komentarz