Dieta od dietetyka czy catering. Co się lepiej sprawdzi u sportowca?

Treningi już na stałe wpisały się w twoją codzienność, podobnie jak praca i normalne życie. Czasem brakuje czasu nawet na zrobienie sobie porządnego śniadania. Jednak to jak jesz, w znaczący sposób wpływa na to, jakie osiągasz wyniki w sporcie. Co więc robić? Wybrać odpowiednią dietę. Tylko jaką?

Dietetyk prawdę ci powie

Niewątpliwym plusem diety skomponowanej przez profesjonalnego dietetyka jest fakt, że będzie w stu procentach skrojona pod potrzeby twojego organizmu. Dodatkowo, podczas cyklicznych spotkań na bieżąco będzie można wprowadzać zmiany a także monitorować postępy. Dobry dietetyk sportowy doskonale zdaje sobie sprawę z wielu aspektów życia sportowca. I to jest jego siłą, bo tym samym wie jaką dietę dobrać, aby przygotowanie jej nie zajmowało zbyt dużo czasu.

Jednak sama dieta od dietetyka to tylko rozpiska, której sportowiec musi się trzymać. I to w jego rękach jest nie tylko żelazne przestrzeganie wszystkich ustaleń, ale i zakupy oraz gotowanie. Wydawać by się mogło, że przygotowywanie posiłków już na stałe wpisało się w codzienność. Dieta od dietetyka może jednak wymagać więcej czasu do przygotowania posiłków. Plus jest jednak taki, że sami dokonujemy wyboru z jakich półproduktów przygotujemy danie. 

Catering zrobi wszystko za ciebie

Doskonałą alternatywą jest specjalistyczny catering. Każda dobra firma specjalizująca się w dowożeniu posiłków całą relację zaczyna od dobrego wywiadu. Pyta tam o alergie, a także o sympatie i antypatie żywieniowe. Bardzo ważnym pytaniem jest również kwestia trybu życia, która będzie rzutowała na całość przygotowywanych posiłków. Warto dodać, że dietę przygotowują wykwalifikowani dietetycy, którzy biorą pod uwagę wszystkie dostępne dane i na tej podstawie komponują dietę. Ta jest przygotowywana przez szefa kuchni i rozsyłana codziennie do tysięcy odbiorców. 

Niewątpliwym plusem jest fakt, że kupując taki catering nie musimy zaprzątać sobie głowy gotowaniem. Zyskujemy więc mnóstwo czasu na inne przyjemności albo treningi. Minusem jest ich wysoka cena, która powstrzymuje większość z nas przed zakupieniem takiej usługi. Nie wiesz również, czy takie posiłki faktycznie wykonywane są z najwyższej jakości produktów.