Co i jak jeść, aby utrzymać najlepszą formę? Oto garść dobrych rad!

Każdy, kto trenuje kolarstwo profesjonalne i to trochę mniej, doskonale wie, że odpowiednie pożywienie jest kluczem do sukcesu każdego treningu i wyścigu. Aby jeździć, musisz mieć siłę i to tę najzdrowszą. Co więc jeść, by być najsilniejszym?

Zdrowie płynące z naturalnych składników

Nic tak nie wpływa pozytywnie na organizm jak pożywienie skomponowane z naturalnych, jak najmniej przetworzonych składników. To one właśnie niosą ze sobą mnóstwo witamin i składników odżywczych, dzięki któremu ciało działa jak sprawnie naoliwiona maszyna. Wybierając więc produkty w sklepie, postaw na świeże lub mrożone warzywa i mięso z ekologicznych farm. Będziesz mieć pewność, że nie obciążasz swojego ciała dodatkową chemią. 

Balans to podstawa 

Wybierając rodzaj diety, weź pod uwagę nie tylko twoje wyczerpujące treningi, ale i codzienność. Ciężko jest trenować i pracować, a co dopiero jeszcze trzymać się restrykcyjnej diety. Dlatego też zamiast wciąż sobie wszystkiego odmawiać, zadbaj o ogólny balans. Od jednego ciastka z kremem jeszcze nikt nie stracił formy. Podobnie jak od lampki wina od czasu do czasu. 

Pamiętaj również, że aby dobrze przygotować się do treningów kolarskich, musisz wzmacniać całe ciało. Pamiętaj o rozciąganiu i ćwiczeniach mięśni korpusu oraz brzucha. One również nieźle pracują podczas jazdy. Warto znaleźć również taką aktywność, która zaprowadzi spokój w głowie. Doskonałą odmianą od intensywnych treningów będzie joga. 

Odpowiednia suplementacja

Dobra, zdrowa dieta to podstawa zdrowego trybu życia. Jednak w przypadku, gdy masz większe zapotrzebowanie na mikroelementy, warto do swojego codziennego jadłospisu wprowadzić również suplementy diety, które w naturalny sposób uzupełnią wszelkie niedobory. Postaw zwłaszcza na magnez, potas i witaminę C. Tej ostatniej nigdy za wiele!

Dieta od dietetyka

Kiedy kolarstwo wchodzi na wyższy poziom, nie warto eksperymentować ze swoim zdrowiem. W tym przypadku nie ma już mowy o metodzie prób i błędów. Dlatego też, gdy jazda na rowerze stała się częścią twojej codzienności, koniecznie w kwestii odżywiania zasięgnij rady dietetyka sportowego. Jak nikt inny, ten specjalista właśnie zrozumie potrzeby twojego organizmu i wprowadzi korzystne dietetyczne zmiany. To niezwykłe, jak zmiana pożywienia może korzystnie wpłynąć na wynik treningów. Musisz tylko spróbować!