Dare2b MTB Maraton 2016 – nowy cykl maratonów

Ubiegłoroczna edycja Dare2_b MTB Maraton Skrzyszów 2015 przyciągnęła wielu kolarzy, co sprawiło, że w tym roku organizatorzy podjęli decyzję o kontynuacji imprezy w Skrzyszowie, a dodatkowo zorganizowali dwa inne maratony w miejscowości Piwiniczna i Zakliczyn.

Jak udało się ustalić, w roku 2016 firma 2PM Group postanawia nie osiadać na laurach, lecz podjęła się kontynuacji imprezy w Skrzyszowie a dodatkowo stawia sobie za cel organizację dwóch innych maratonów. Czy mamy do czynienia z nowym cyklem imprez MTB? Wszystko wskazuje że tak. Do Skrzyszowa dołączą bowiem Zakliczyn na Pogórzu Rożnowskim z arcyciekawym terenem  na południe od niego i Piwniczna w Beskidzie Sądeckim.

W chwili obecnej trwają prace nad trasami i szczegóły nie są znane lecz mając na uwadze ambitne dystanse z „DAre2b MTB Maraton Skrzyszów 2015” , można mieć nadzieję że i w tym roku organizator nie zawiedzie. Jak dowiedzieliśmy się od organizatora maraton w Skrzyszowie współorganizowany będzie wraz ze Stowarzyszeniem Sokół Tarnów i tym samym kwalifikowany będzie jako jedna z edycji „Pucharu Tarnowa MTB” Jednej z najstarszych , jeśli nie najstarszej imprezy MTB w Polsce rozgrywanej nieprzerwanie od roku 1995. Przez „Puchar Tarnowa MTB” przez 21 lat trwania imprezy przewinęło się wiele klubów i znanych nazwisk wystarczy wspomnieć Annę Szafraniec, Piotra Wysmyka, Marcina Karczyńskiego, Krystiana Pyrgies, siostry Marlenę i Magdalenę Pyrgies czy Mirosława Bieniasza i Jarka Miodońskiego.

Kalendarz Dare2b MTB Maraton 2016

  • 19 czerwca 2016 – Skrzyszów k/Tarnowa
  • 17 lipca 2016 roku – Piwniczna
  • 21 sierpnia 2016 – Zakliczyn

Dodaj komentarz