Małopolska stawia na młodych rowerzystów

Na terenie województwa małopolskiego powstaną kolejne miasteczka rowerowe. Jak zapewniają władze Małopolski, dzięki nim uczniowie będą mogli w praktyce poznać przepisy drogowe.

Rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Oznacza to nie tylko tyle, że może swobodnie korzystać z dróg publicznych, ale i powinien znać zasady poruszania się po nich. To właśnie z myślą o nauce najmłodszych miłośników dwóch kółek powstają specjalne miasteczka rowerowe.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się 2015 roku. W jej wyniku powstały wtedy miasteczka w gminach: Rabka-Zdrój, Wieliczka, Bobowa, Trzebinia, Chełmiec i Koniusza. W wyniku tegorocznego konkursu, place, na których będą się szkolić młodzi rowerzyści powstaną w sześciu gminach: gm. Korzenna, miasto Nowy Targ, gm. Łużna, miasto Limanowa, gm. Jabłonka, gm. Nowy Wiśnicz.

W przekonaniu samorządowców zapewnią one możliwość prowadzenia profesjonalnych zajęć praktycznych dla dzieci i młodzieży, a także profesjonalnego przeprowadzenia egzaminów na kartę rowerową.

Dodaj komentarz