Bike Maraton Zdzieszowice. Piknik i mocne ściganie

Znów dobrze ponad 1000 osób stawiło się na starcie Bike Maratonu w Zdzieszowicach. Niby o tej edycji i tej trasie wszyscy wszystko już wiedzą, ale wciąż coś weteranów Bike Maratonu do Zdzieszowic przyciąga, a nowi uczestnicy też chętnie tę miejscówkę sprawdzają. Edycja nr 3 tegorocznego Bike Maratonu przechodzi do historii.

Ponownie mieliśmy też wysoką frekwencję w wyścigach Sonko Kids Bike Maraton, gdzie ponad setka dzieciaków rywalizowała w swoich kolarskich zmaganiach.

Zdzieszowice były też w kalendarzu BM nieco później niż zwykle – nie było pogodowych niespodzianek, nerwowego sprawdzania prognoz i wyczekiwania czy śnieg na trasie zdąży stopnieć. Była piękna wiosenna, wręcz letnia, pogoda, a kwitnący na żółto rzepak zastąpiły czerwone maki. Wiosenne błoto też zdążyło już wyschnąć, nie odbierając radości z jazdy.

Kto wątpi w poziom i trudności zdzieszowickiego ścigania, niech zerknie na profil dystansu GIGA – prawie 90 km z przewyższeniem prawie 1500 m. Tu naprawdę było co jechać i była to trasa dla naprawdę mocnych kolarzy. Podium znów padło łupem teamu UCI MTB JBG2 Cryospace. Konsekwentna i zespołowa jazda nie mogła skończyć się inaczej i cała trójka razem wjechała na metę. Do zwycięstwa wyznaczono Mariusza Kozaka, drugi był Wojciech Halejak, a trzeci Adrian Brzózka. Trudności dystansu GIGA pasowały też pewnie zwyciężczyni w klasyfikacji PRO kobiet, a została nią Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Drugie miejsce dla jeżdżącej od tego sezonu w tych samych barwach Anny Urban.

MEGA (57 km) wygrywa Paweł Wasiński (strefasportu.pl/MW Inwest) przed Tomaszem Dygaczem (Odkrywcy Taurus) i Marcinem Kawalcem (IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team). Kobiety: pierwsza jest Zuzanna Krzystała – Stępień (SUP Lifting Team Bugla Bike Service), druga Monika Strychar (Mitsubishi Materials MTB Team), trzecia Alina Serafin (THP Opole).

Nieco ponad połowa z wszystkich startujących wybrała MINI (25 km) i było tu wszystko co potrzebne aby bezpiecznie pościgać się na maratonie MTB w wersji light: łagodne selektywne podjazdy, nieco techniki na zjazdach, malownicze odcinki przez pola, łąki i lasy.

Najszybciej z najkrótszą trasą uporał sie w iście sprinterskim tempie Piotr Śliwiński (RMF FM Heg), drugi był Michał Decewicz (Romet Xtra Bike Factory Team), a trzeci Jakub Mizera (RK Aluminium Bike Team). Najszybsza zawodniczka to Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski). Drugie miejsce dla Magdaleny Zawierty (WKK Wieruszów Młodzik), a trzecie dla Mileny Drelak (Hest UKS Sport Bralin).

Dodaj komentarz