Dobrzyń nad Wisłą! Specjalna edycja Cisowianka Mazovia MTB Marathon w połączonej formule XC i XCO

Mazovia wciąż zaskakuje odkrywając w całej Polsce miejsca nieznane. W każdym sezonie pojawia się premierowa trasa. Tak jest i w tym roku. Dobrzyń nad Wisłą to bezdyskusyjnie jedno z miejsc gdzie spotkamy najpiękniejszy widok na szeroko tu rozlaną Wisłę. Z wyjątkowo malowniczej skarpy, którą odkryją zawodnicy VI etapu cyklu Cezarego Zamany będzie można podziwiać całą okolicę.

Właśnie na skarpie będą wytyczone trasy maratonu z elementami XC, techniczne zjazdy i podjazdy. Jak zapowiada organizator – trasa w początkowej fazie będzie przebiegała przez miasteczko. Następnie zawodnicy wjadą do parku umieszczonego na skarpie wiślanej i zjadą dwoma wąskimi zjazdami nad sam brzeg Wisły. Będzie to ciekawy element rodem z zawodów XC, który zawodnicy z pewnością docenią. Dalej do pokonania czeka podjazd o długości 400 metrów pod skarpę wiślaną. Trasa będzie wyjątkowo kilkukrotnie przejeżdżała przez start i metę, aby kibice mogli zobaczyć jak uczestnicy radzą sobie na technicznych podjazdach i zajazdach. Następnie po przejechaniu skarpy wiślanej peleton ruszy w kierunku miejscowości Zarzeczewo. Tam wytyczona jest trasa  dla zawodników ½ PRO oraz PRO. Ostatnie 3 km do mety będą przebiegały ciężkimi stromymi zjazdami oraz krótkimi stromymi podjazdami.

Dystans Fit, tak jak większość w tym roku dystansów na Mazovii, zapowiada się mniej techniczny w porównaniu z dłuższymi trasami, ale za to nie zabraknie na nim pięknych przestrzennych widoków. Sama końcówka na dystansie Fit będzie już nieco trudniejsza, ponieważ  została wytyczona po wspomnianej już wiślanej skarpie. Dystans Hobby przeznaczony dla dzieci również będzie przeprowadzony w formie XC gdzie najmłodsi kilkukrotnie przejadą przez linię mety.

Maraton zapowiada się więc naprawdę wyjątkowo. W dniu zawodów do Dobrzyńskiej przystani zawita statek „Marianna”, który ma zabrać w rejs zawodników oraz przybyłych gości i kibiców. Umilać dzień zawodnikom będzie także zespół „Prezydent” wykonując znane polskie szlagiery.

Co jeszcze przygotował Cezary Zamana? Dodatkową klasyfikację będą mieli mieszkańcy Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Będą mogli rywalizować w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, ½ Pro i Pro z podziałem na płeć. Dzieci do szóstego roku życia dadzą czadu w  300 – 400 metrowym wyścigu MiniMini+ Mazovia, który zostanie rozegrany na terenie miasteczka sportowego. Dodatkowo z okazji Dnia dziecka Miasto przygotowało specjalne atrakcje dla najmłodszych. Będą trampoliny, zjeżdżalnie i specjalny basen z łódeczkami. Szykuje się więc letni weekend z mnóstwem atrakcji. Zabierzcie rodziny i przyjeżdżajcie do Dobrzynia nad Wisłą na VI etap tego ogólnopolskiego cyklu maratonów rowerowych.

Imprezę wspiera wielu sponsorów. Dlatego uczestnicy mogą liczyć na hojne upominki. Odbędzie się konkurs dla zawodników dystansów Fit, 1/2 Pro i Pro, w którym będzie można wygrać najlepszą na świecie wyciskarkę do soków renomowanej firmy Hurom. Firma Go Sport przygotowała nagrody specjalne dla najmłodszych zawodników, a kosmetyczna marka Lirene ufundowała nagrody dla Pań. Warto także zajrzeć po zawodach na facebookową stronę organizatora, bowiem tam odbywają się cykliczne konkursy z marką Buff, która rozdaje swoje kolarskie chusty po każdej edycji zawodów Mazovii.

O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.

Dodaj komentarz