Znamy już trasę Garmin MTB Series Wejherowo!

Garmin MTB Series to cykl trzech imprez rowerowych, który odbywa się w pobliżu Trójmiasta. W tym roku organizatorzy, firma Labosport Polska, zapraszają wszystkich fanów MTB do Wejherowa, Redy oraz Rumii. Zawodnicy będą mogli wystartować w trzech etapach tydzień po tygodniu i podobnie jak w poprzednich edycjach, klasyfikacją generalną cyklu będzie suma czasów tych właśnie etapów. Znamy już trasę etapu w Wejherowie.

Cykl rozpocznie się 25 września zmaganiami w Wejherowie. Kolarze do wyboru będą mieli jedną z dwóch tras: MINI (około 28 km) oraz dwa razy dłuższą MAXI. Start i meta zlokalizowane będą przy ulicy Cypriana Norwida. Na tej trasie zawodnicy nie uświadczą asfaltu, choć mogą spodziewać się dość długiego brukowanego zjazdu, starą drogą w lesie. Po drodze pojawi się kilka krótkich singli. Trasa etapu wejherowskiego jest szybka, ciekawa, bez karkołomnych zjazdów, podłoże jest ubite, bez piasku. Zawodnicy mogą spodziewać się wymagających podjazdów.

„Projektując wszystkie trasy na Garmin MTB Series wyznajemy zasadę Minimum asfaltu, maksimum frajdy i tym razem było tak samo” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z Labosport Polska. „Udało nam się to osiągnąć także w Wejherowie, gdzie zawodnicy ani przez chwilę nie pojadą po asfaltowej nawierzchni. Gwarantujemy ciekawą trasę z kilkoma interesującymi singlami, które dodadzą pikanterii temu wyścigowi.” – dodał Szołowski.

fot.Artur Podlewski/Maratomania.pl
fot.Artur Podlewski/Maratomania.pl

Mapę oraz profil trasy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.mtbseries.pl.

Następnymi etapami Garmin MTB Series po rywalizacji w Wejherowie będą zawody w Redzie, które odbędą się 2 października oraz tydzień później, 9 października, w Rumii. Zapisy na wszystkie edycje cały czas trwają. Aby zarejestrować się na zawody, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej cyklu www.mtbseries.pl.

Dodaj komentarz