Ostatnia edycja maratonu DARE2b MTB w Zakliczynie już 21 sierpnia

21 sierpnia odbędzie się ostatnia edycja maratonu rowerowego DARE2b MTB 2016. Tym razem sympatycy kolarstwa górskiego spotkają się w Zakliczynie, gdzie została przygotowana trasa prowadząca przez tereny Pogórza Rożnowskiego.

Jak zapewnia organizator, podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, również przyjdzie Wam się zmierzyć z prawdziwym górskich charakterem tras. Każda z nich zawiera w sobie element epickiej jazdy i pozwala odkryć to, co jeszcze nie zostało  odkryte na terenie Pogórza Rożnowskiego.

Najkrótszy dystans Quarter liczy około 30 km. Po starcie zawodnicy wjadą na Suchą Górę Zachodnią i Olszową by w końcu otrzeć się o Jamną i wrócić przez następne szczyty do Zakliczyna na metę.

Średni HALF nie ogranicza się jednak do Jamnej, lecz podąża dalej w kierunku Bukowca i dalej poprzez leśne ostępy trawersuje Żabraczkę, rozjeżdża Ostryż Południowy i po pokonaniu najcięższego podjazdu na trasie wraca w kierunku Jamnej i dalej do mety. W sumie daje to około 47 km długości i około 1500 metrów przewyższenia.

Dla tych, co wybiorą najdłuższy dystans FULL, przygotowano trasę o długości 63 km i około 2000 metrów przewyższenia. Ich zadaniem będzie dwukrotne pokonanie pętli pomiędzy Jamną a najdalej na południe wysuniętymi krańcami trasy HALF czyli Żebraczką i Bukowcem.

Start i meta zlokalizowane będą na terenie zespołu szkół przy ulicy Malczewskiego. Szczegóły znajdziecie na www.2pmg.pl lub na Facebooku.

Imprezę wspiera DARE2b producent odzieży outdorowej , Urząd Miasta i Gminy Zakliczyn w osobie burmistrza Dawida Chrobaka , Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz , Serwis Rowerowy „U Żaby” , Shimano marka BIIKE On WAX oraz Restauracja Zakliczyńska.

Dodaj komentarz