Sprinty rowerowe w Parku Śląskim

Miasto Chorzów jest gospodarzem kolejnej edycji ogólnopolskiego cyklu miejskich sprintów rowerowych „SsangYong Eliminator MTB”. Areną zmagań będzie Krąg Taneczny w Parku Śląskim.

W niedzielę 21 sierpnia w Chorzowie odbędą się zawody kolarskie „SsangYong Eliminator MTB”. To niezwykle dynamiczne i widowiskowe wyścigi na rowerach górskich, w których zawodnicy mają do pokonania krótką lecz trudną technicznie rundę. Na początku każdy z nich indywidualnie na czas pokona 1 okrążenia i na podstawie uzyskanego czasu zostanie rozstawiony w jednym z wyścigów eliminacyjnych. Wtedy to zawodnicy rywalizować będzie czwórkami a z każdego wyścigu do kolejnej rundy awansować będą 2 pierwsze na mecie osoby. W ten sposób wyłonimy finałową „czwórkę”, która powalczy o ostateczny triumf. Wśród uczestników znajdą się czołowi specjaliści od miejskich sprintów eliminacyjnych – choćby „świeżo upieczeni” medaliści Mistrzostw Polski XCE z Lublina. Walka bark w bark o cenne sekundy, zawrotne prędkości i finisze na centymetry przysporzą wielu sportowych emocji. Szczególnie, że trasa nie należy do łatwych, a wiele sekcji schodów wymaga pełnej koncentracji. Zeszłoroczna edycja rozgrywana również na Kręgu Tanecznym w Parku Śląskim zgromadziła bardzo wielu kibiców, dla których organizator zawodów również w tym roku przygotował wiele atrakcji. Będą samochody demonstracyjne marki SsangYong, rowery testowe BMC, oraz Kreidler, stoiska z odzieżą i akcesoriami kolarskimi m.in kaski RH+, czy serwis rowerowy Decathlon – mówi Grzegorz Miedziński, organizator zawodów. Główną atrakcją imprezy będzie losowanie wśród wszystkich uczestników roweru B’TWIN 520S. Warto również zaznaczyć, że osoby zameldowane w Chorzowie mają bezpłatny start. Więcej informacji i zapisy na www.Eliminator-MTB.com oraz  na  www.facebook.com/EliminatorMTB.

plakat_eliminator_chorzow_web

Jeśli masz wątpliwości czy pojawić się na imprezie polecamy obejrzeć relację video z 2015

Harmonogram zawodów:

9:00 – otwarcie biura zawodów (Park Śląski, Duży Krąg Taneczny – Aleja Klonowa)

10:30 – zakończenie zapisów i wydawania numerów; rozpoczęcie treningu na trasie

11:00 – rozpoczęcie zawodów – wyścig indywidualny na czas

12:00 – rozpoczęcie wyścigów eliminacyjnych

ok. 15:00 – wyścigi finałowe

16:00 – dekoracja zwycięzców i zakończenie imprezy

  • Bezpośrednio po imprezie odbędzie się „Parkowa Biesiada z Tyskim” – będą tańce, pyszne jedzenie z rusztu i oczywiście chmielowy napój.
  • Zawodników i kibiców prosimy o korzystanie z parkingów (płatne) zaznaczonych na mapie (mapa dostępna na http://eliminator-mtb.com/chorzów-2016).

Dodaj komentarz