Ziółkowska i Czarnota na podium podczas Bike Maratonu w Wałbrzychu

W ubiegły weekend (4-5 czerwca) zawodnicy drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wzięli udział w 4 etapie imprezy z cyklu Bike Maraton, który odbył się w Wałbrzychu. Kolarze ścigali się na dystansie GIGA o długości 71 km. Poprzednio  rywalizowali już w trzech innych miastach: w Miękini, Polanicy-Zdroju i Zdzieszowiacach.  Michalina Ziółkowska zajęła w Wałbrzychu I miejsce w kategorii kobiet uzyskując czas: 4:15:34. Jej kolega, a zarazem trener drużyny, Bogdan Czarnota, zameldował się na mecie jako trzeci z czasem: 3:42:41.

Poniżej kilka słów zawodników na temat ubiegłoweekendowej rywalizacji.

Komentarz  Michaliny Ziółkowskiej (I miejsce w Bike Maratonie w Wałbrzychu)

W tym roku trasa Bike Maratonu w Wałbrzychu zaskoczyła mnie na plus. Duża liczba sztywnych podjazdów w terenie, techniczne zjazdy to profil, który bardzo mi odpowiada. Miałam więc dużą przyjemność z jazdy mimo zmęczenia, jakie jeszcze odczuwam po ostatnich treningach. Wszystkie problemy zdrowotne już za mną. Mam nadzieję, że w kolejnych wymagających startach przyjdzie dobra dyspozycja.

Komentarz Bogdana Czarnoty (III miejsce w Bike Maratonie w Wałbrzychu)

Dawno nie jechałem tak dobrego maratonu biorąc pod uwagę trasę. Pięknie zaplanowana ze spora ilością technicznych zjazdów.

Do wyścigu podszedłem dobrze nastawiony i powiem szczerze chciałem go wygrać. Rozpocząłem spokojnie i z biegiem czasu przesunąłem się do czołowej grupki i z niej odjechałem z Piotrem Kurczabem. Później oderwałem się od niego i jechałem samotnie. Niestety zgubiłem bidon i jechałem w ten upalny dzień bez picia do 35 km, co doprowadziło mnie do skrajnego odwodnienia. Bartek Janowski z Łukaszem Klimaszewskim dojechali do mnie, po czym Bartek jak profesor zaatakował, gdy tylko zorientował się że nie utrzymuję już tempa. Skończyłem na 3 miejscu z czego jestem zadowolony. Gratulacje dla Bartka i Łukasza.

Bogdan Czarnota 1

Dodaj komentarz